Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoljak a barátnőmnek?...

Mit tanácsoljak a barátnőmnek? Véleményekre van szükségem, minél több lenne, annál jobb.

Figyelt kérdés
Barátnőm tegnap felhívott, hogy szeretne másfél napra elmenni a barátaival egy fesztiválra úgy, hogy 3 hónapos kisfiát az apukájára bízná addig, de nem tudja, hogy megteheti-e ezt. Én azt javasoltam, gondolja még át, mi lenne neki és a babának is a legjobb, nem tudtam egyértelműen dönteni és ezzel segíteni neki. Apuka egyébként nagyon gondos, megbízható, sokat törődik a kicsivel, és mivel cumiból etetik, sokszor ő eteti. Barátnőmnek jót tenne egy kis kiruccanás, mert a terhesség alatt is alig jutott el valahová, ugyanis veszélyeztetett terhes volt. Na de egy ilyen pici babát másfél napra apukára lehetne-e bízni úgy, hogy anyuka kikapcsolódhasson egy kicsit? Ti mit tennétek a helyében?
2009. jún. 18. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha etetést megoldja (fejt tej vagy tápszer)és a többi teendővel boldogul, miért ne.. Legalább beletanul kicsit:)Ettől függetlenül anyukának minden gondolata a baba lesz , fesztivál ide vagy oda, és ez így van rendjén:)
2009. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apukájára vagy a barátnőd apukájára? Végül is mindegy, ha megbízható, a baba ismeri és elfogadja, szeret vele lenni és tényleg 100%-ban el tudja látni, akkor szerintem semmi akadálya. Általában anyának szokott problémát jelenteni a távollét :). Nekem 14 hónapos a kisfiam, én nem tudom kire hagyni, ez nálunk így alakult, de ez nem jelenti azt, hogy bárkinek is az tanácsoljam, hogy Isten örizzen, hogy kimozduljon a babája mellől. Másfél nap nem olyan hosszú idő.
2009. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Szia! 3 napra semmiképp nem hagynék anya nélkül egy ilyen pici babát. az neki nagyon sok!

nálunk is hasonló a helyzet apa tekintetében, gondos, eteti, foglalkozik vele, altatja. de sokszor van, hogyha éjjel felsír a kicsi, hiába csinál bármit, csak én tudom megnyugtatni. persze minden baba egyedi, ezzel csak arra akartam célozni, hogy az ilyen kicsikéknek még anya a saját részük. egyszerűen nélkülözhetetlennek, magukkal azonosnak tartják.

én max. 1 napra mennék el.

persze ez szubjektív vélemény, így érdemes kezelnetek!

2009. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha az apuka el tudja látni a kicsit, akkor miért ne. De én nem lennék képes otthon hagyni a babámat, aludni sem tudnék úgy, hogy nincs a közelben, pedig már 8 hónapos, nem olyan pici. Szerintem ennyi idősen még nem kéne egyedül hagyni a picit. Biztosan hiányozni fog a picinek az anyukája, hiszen ő jelentette neki 9 hónapig az egyetlen biztos pontot, az ő szívverésére aludt el. Szerintem leginkább apukát kéne megkérdezni, mert halvány fogalma sincs szerintem, hogy mit vállal be.
2009. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
A férjem szakmája miatt is kisbabákkal foglalkozik, van két gyermekünk,akiket hibátlanul mindig ellát, 4 éves és 1 éves,de én 3-4 óránál többre még sosem mentem el a gyerekektől,pedig 5 éve nem voltam sehol. Majd ha megnőnek mehetünk kikapcsolódni,addig a gyerekek mellett a helyünk. Én nem mennék, most is lemondtunk ezért egy találkozót.
2009. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez jót tenne a maminak és az apukának is. A baba meg nem ujszülött,másfél napot simán eltölt az apukájával:)
2009. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Én éjszakára nem hagynám "magára" a babámat...
2009. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Simán:) Önálló lény, szeretetre van szüksége és gondozásra. Valószínű hogy az apukája is szereti és hogy 1,5 nap alatt nem fog eltávolódni az anyukájától, aki persze alig várja majd hogy hazaérjen:)
2009. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Minek szült ha még szeretne szorakozni...

Én 22 éves vagyok de eszembe se jutna magára hagyni a gyerekemet akár egy napra is amig picike,más az ha már pár éves,de én nemtudnék ugy nyugodtan szorakozni,hogy nemtudom,hogy mivan vele!

2009. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nagyon pici még ahhoz, hogy több napra apukára hagyja. Én biztos nem tudnám meg tenni. Ő válalta az anyaságot, és ez lemondásokkal jár. Főleg az elején.
2009. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!