Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcéma vagy pikkelysömör lehet?

Ekcéma vagy pikkelysömör lehet?

Figyelt kérdés

5 hónapos babám könyöke fölött egy kb 1,5-2 centis átmérőjű körben piros, száraz kiütéshalmaz jelent meg! Nagyon megijedtem, felhívtam a gyerekorvost, de csak annyit mondott, hogy kenjem Sudocremmel és ha nem múlik el akkor vigyem el és megnézi! Megmondom őszintén szerintem ez attól nem fog elmúlni, mert látszik rajta, hogy nem valami kidörzsölődés vagy sima bőrpír hanem annál komolyabb! Délután bejelentkezek vele bőrgyógyászoz de addig is érdekelne, hogy volt-e valaki babájának ilyen és mit lehet ez??

Azért is félek mert anyukámnak pikkelysömöre van, a nővérem egyik kislánya meg ekcémás lett, úgyhogy benne van a családunkban!


2009. jún. 18. 09:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a feje tetején is van 2-3 piros pötty, meg a szemei alatt meg az orrán is vannak piros kiütések, de arra azt mondta a védőnő hogy biztos melegkiütés! De ha az lenne, akkor annak el kellene múlnia nem? Egyébként hason alszik és az nóziját nagyon sokszor dörzsöli a lepedőhöz! :(
2009. jún. 18. 09:31
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ekcéma talán, de a doki megmondja. Gondolom mivel nálatok is veszèlyeztetett a Baba, ennek megfelelően eteted, tápiból Csaky HA-s, tejpépből is....stb. Kapsz rá egy jó kis krèmet ès elmulik, de a mosószerre , fürdetőszerre is nagyon figyelni kell, hogy ujra ne jöjjön ki. Én a babánál Csak sensitive mosószert használok, öblitőt nem, fürdetőkrémmel fürdött 6 hóig, amit a Linola fürdőolajára váltottunk. Kréme most a Linola hidrofil krém.
2009. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most beszéltem a védőnőmmel és azt mondta hogy valószínűleg az lehet a gond, hogy a gyógyszertári fürdetőt lecseréltük Gabira! A gyerekorvos simán rábólintott, a védőnő meg egyből mondta hogy nem szabad! De én is hülye voltam, gondolhattam volna hogy a fürdetőkrémnél nincs jobb! Azt mondta használja a fürdetőt és ha nem javul akkor cseréljem le a mosószert is!

Nagyon köszönöm a segítséged!

2009. jún. 18. 10:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy csak anyatejes a kisfiam!
2009. jún. 18. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:

A száraz, kivörösödött folt valószínűleg ekcema.

Kiváló a babák fürdetéshez a Halo-gel.

2009. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát a leírtak alpján valószinüsíthetö hogy ekcéma lesz!Szerintem mindenképpen mutasd meg börgyógyásznak!Fog adni rá kenöcsöt+fürdetöt!Fürdetni a kisfiamnál is ezt mondta az orvos hogy rövid ideig és semmi fürdetöszer pl:Gabi stb.!Csak sima víz!Remélem tudtam segíteni és hamar rendezödik a kisfiad böre!
2009. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Csak jövőhét csütörtökre kaptam időpontot az orvoshoz! Addig kell valamit tennem vele?

2009. jún. 18. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!