Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pikkelysömör, ekcéma kezelése?

Pikkelysömör, ekcéma kezelése?

Figyelt kérdés

A fejbőrömön ekcémát, a hasamon és a hátamon enyhébb pikkelysömört állapított meg a bőrgyógyászom.

Sajna csak tüneti kezelés az, amit ő ajánlott. (kenőcs, fejbőrre sampon - Alpecin, Politar AF, hajszesz)

Tudtok ennél hatásosabb, hosszútávra is eredményt jelentő kezelést?

Most jelenleg immunrendszer erősítőt szedek (echinacea (ehinácia) golyócskákat - homeopátiás), mert ilyen esetekben segíti a gyógyulást.

Meg lehet egyáltalán ezektől teljesen szabadulni? :(:(:(


2009. aug. 3. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
természetesen vannak szisztémás gyógyszerek, fototerápia, biologikumok, de azt a közepes és erös pikkelysömörnél alkalmazzák.
2009. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dr.Nona termékekkel (iszap,Solaris DN, Fázis3) szerencsés esetben évekre tünetmentessé tehető.
2009. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ez az immunerősítő egyébként nagyon jó, kezdenek enyhülni a tünetek. Most lecseréltem a kenőcsömet is homeopátiásra, ezerszer jobb.

Ja és az allergiám is sokkal elviselhetőbb mióta a golyócskákat szedem, tavaly ilyenkor már kötőhártyagyulladásom volt, meg éjszaka sem tudtam aludni (parlagfű miatt), most meg a reggeli nagy orrfújásokon kívül semmi sincs! :)

2009. aug. 5. 05:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Mind2 betegség gyógyíthatatlan a tudomány jelenlegi állása szerint. csak tüneti kezelés létezik.
2009. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem több mint 10 éve van ekcémám, és Hozzád hasonlóan semmi nem használ neki. Intenzív stressz hatására (is) időnként vissza-vissza jön. De ha nem vagyok sebes, akkor a hegek látszódnak. Ezek sz'tem nem fognak eltűnni. Nekem pár éve a Pelsano med kenőcs segített átmenetileg. (Napraforgóolaj alapú, recept nélkül is kiadják.)
2010. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lassan egy éve, hogy megírtam ezt a kérdést. Azóta új munkahelyem van, ami annyit eredményezett, hogy távozásom után 2 hét múlva a pikkelysömörhöz hasonló tüneteim a kencék használata nélkül is megszünt, azóta sem tértek vissza.

A fejbőröm nehezebben gyógyult, viszont a Fructis-nak van érzékeny fejbőrre való samponja és ennek köszönhetően is vagy csak pusztán a lelki megnyugvás, de egy hónap alatt eltűnt a fejbőrekcéma is. Újra jól érzem magam. :) Tényleg megtanultam, hogy az egészségnél semmi sem fontosabb. :) Azt sajnálom, hogy tízezreket költöttem a nagy semmire...A lényeg viszont, hogy meggyógyultam!

2010. júl. 21. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!