Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megrekedt a mozgásfejlődésben?...

Megrekedt a mozgásfejlődésben? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
Most 4 és fél hónapos babám már egy hónapja fordult hátáról a hasára. Egyébként nagyon mozgékony. De pár napja, mintha befejezte volna a gyakorlást. A hasról hátra pördülést abszolút nem erőlteti, de sokszor csak fekszik a játszószőnyegén, mint egy zsák krumpli, és tekinget jobbra-balra. Mikor folytatja a gyakorlást?
2009. jún. 18. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


az én kisfiam elég korán fordult hátról hasra.

Amikor megtanulta tetszett neki, akkor mindig azt csinálta.

Ma már 10 hónapos de csak akkor hajtja végre ha nagyon muszály:)

2009. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ne aggódj, van még bőven ideje gyakorolnia a babádnak a forgást. Az enyém eleve 5,5 hósan kezdte! Mindent kicsit később csinál, most 13 hós, és most kezd lépegetni a bútorok mellett, kúszni, mászni kb. 10 hósan kezdett. Ülni 10,5 hósan. Sokszor van, hogy valamit csinálnak egy ideig, aztán nem érdekli őket és abbahagyják. De majd újra elkezdi, szóval szerintem ne aggódj én már befejeztem az aggódást a mozgása miatt. :)
2009. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj! Mi is így voltunk. Átfordul a hátáról a hasára, de vissza nem akart. Majd épp a napokban 1 hónap után elkezdte gyakorolni a visszafordulást és pár nap alatt sikerült is neki! Amúgy meg 6-7 hónapos koráig állítólag elfogadott, hogy átforduljon ide-oda! Ne félj elöbb-utóbb elkezdi! Kitartás!
2009. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ne aggódj rajta! nem rekedt meg semmiben, egyszerűen most nem a mozgása fejlesztésére koncentrál. most ismerkedik a világgal, nézelődik, tapasztal. hallgatja a környezet zajait, fülel, figyel. majd hamarosan gagyorászik ezt-azt, megkülönbözteti a te lépéseidet másokétól, hasonlók. és aztán megint folytatja majd a mozgolódást is! meg kell tanulni mindent, nem csak a fizikai dolgokat:-)

Ne aggódj, hagyd csak feküdni, nézelődni!

2009. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok! Igazából nem is idegeskedem, és nem is azt várom, hogy akkor gyorsan a visszafordulást is tanulja, csak az a fura, hogy most még azt sem igen gyakrolja, amit eddig tudott. Most is fekszik a játszószőnyegén, kifeszített karokkal, lábakkal, háton, és morog. Nem tudom, mire véljem. Bár valamelyik könyvben olvastam, talán a Suttogóban, hogy van időszak, mikor úgy tűnik, mintha elfelejtette volna az eddig tanultakat. Csak élesben megélni ezt nagyon furcsa!
2009. jún. 18. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is kb. ennyi idősen tanult meg hátról hasra fordulni, de mivel utált hason lenni, mindig kiabált, hogy fordítsuk vissza. Próbáltuk tanítani, incselkedni vele, hogy megtanuljon vissza is fordulni, de nem jött össze. Már kezdtem aggódni, hogy sosem tanul hasról visszafordulni, aztán 6 hónaposan végre megtanulta. Azóta szinte csak hason van. Elkezdett szinte egyből kúszni. Kúszott 2 hónapig, hintázott négykézláb, de mászni nem akart... Aztán egyszer csak elindult mászni, 1-2 hét alatt felállt és már kézenfogva szalad, szépen szabályosan, pedig még 9 hós. Ne aggódj, a tied is be fog indulni!
2009. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!