Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon mivel fertőtlenítetek?

Otthon mivel fertőtlenítetek?

Figyelt kérdés

Szekrény padló bármit amit törölgetni szoktatok mivel csináljátok?

Az előbb néztem 10 db. Neomagnol tabletta majd 900 forint, a 150 darabos meg 6110ft :-O Domestos?

(Nem vagyok eszelősen sterilentartós anyuka)


2009. jún. 17. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Domestosos törlőkendő a kiságyra, és azokra a polcokra amiket elérhet, a cumisüvegeket, kiskanalakat hetente 1x pedig Chicco fertőtlenítővel. (Tesco-ban kapható) Egyébként a padlót csak Flóraszeptes, és utánna sima vízzel áttörlöm.
2009. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Kiságyra domestos törlőkendő, a cumit, cumisüveget stb. rendszeresen sterilizálom az Avent sterilizálóval, a padlót pedig Cillit bang fertőtenítőjével mosom fel minden nap (az egész lakást).
2009. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A port ruhával törlöm le, majd sima langyos mosószeres vízzel törlöm át.

A járólapot forróvízbe csepegtetett általános felmosóval mosom fel.

Domestost csak a wcben használok.

Hipó nincs itthon.

Naponta porszívózom a lakást, mert többet ér,mint a söprés. Felmosni pedig hetente egyszer szoktam.

Nem mocskos a lakás ettől függetlenül.


Szóval, meg lehet szólni,de én nem fertőtlenítek, csak simán takarítok. 15 hós kisfiam eddig csak egyszer volt beteg...

A 6 éves unokatesója havonta beteg a születése óta, de hát ő steril körülmények közt lett nevelve...

2009. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kizárólag csak aWC ét meg a lefolyókat fertőtlenítem, de oda a babám be sem jut.15 hónapos a kisfiam, és a szobájában abszolút nem fertőtlenítek,hozzáteszem állandóan tisztaság van de minek fertőtlenítsek, amikor cipő nélkül zokniban járkálunk ott.Kisbabám sosem volt beteg(lekopogom), nem tarom célszerűnek az állandó fertőtlenítést, mert akkor a szobában beszívhatja a fertőtlenítő szagát, mert azt legalább órákig kellene szellőztetni, hogy kimenjen pl. a domestos szaga.Én babahabfürdős vízzel mosok fel, mert a cumiját is mindig leejti a paflón.Viszont ha az utcán sétálunk, és nyúlkál a földön koszos dolgokhoz, amit nem engedek de állandóan fel akar szedni valamit, akkor, volt már, hogy utcán felszedett takcsony eldobott paírzsepit felkapott egy szempillantás alatt, aztán meg egyből a szájába nyúlna ismerem a babóm.Szóval viszek ilyenkor az útra Bradoman kézfertőtlenítő kendőt ha ilyen eset van(mostmár rikább az ilyen eset)és kicsit megszárítom nedvesre, és aztán áttörlöm a kezét.Mondjuk egy ilyen este volt eddig, figyelek mostmár, de hát már szalad és zsiványkodik, résen kell lenni.Ki tudja a játszótérem a fűben ki mit dob el.A gyerek meg először mindent megkóstol.Szóval én nem viszem túlzásba a fertőtlenítést, de amúgy szó szerint túlhigiéniás vagyok, még a bevásárolókocsit is letörlöm vásárlás előtt fertőtlenítő törlőkendővel(ki tudja ki fogdosta meg aki Pl. wc zés után sem most kezet, vagy éppen a tenyerébe tüsszögött.Azért az otthonunkban nincsenek olyan nagy baciforrások ha rend és tisztaság van, úgy gondolom, hogy nem kell agyonfertőtlenítenünk minden egyes felületet, mert akkor az immunrebdszere bánja a gyereknek.Én emlékszem kiskoromban a csirkeudvarban kúsztam másztam, és soha nem volt semmi bajom.
2009. jún. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!