Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Bátorítást...

Mi a véleményetek? Bátorítást kérek.

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, szoptatott baba. Igény szerint eszik, szépen fejlődik. Megkezdtem a hozzátáplálást 5 hónaposan, szívesen fogadta, mostanra már szépen eszeget gyümölcsöt zöldséget, főzeléket, husival. Kicsivel csökkent a szoptatások száma, de így is kb. egy nap 7x van cicin, és 3-szor kap egyebet / de, dél körül és du. /.

A gyermekorvos letolt hogy miért adok neki enni egyebet ha van tejem, és különben is már rántva kellene a főzeléket ennie, aztán hogy husit 2-3-szor adtam egy héten , ezt is csak egyszer szabad 20 gr-ot.

Ti is méritek a kaja mennyiségét gr-ra?

Mivel sosem mértem, hogy mennyit szopizott, így szopáspróbát kell csinálnunk, mert szerinte anyaként tudnom kell hogy elegendő-e a tejem. A fiam most 6 hósan 8200 gr és 70 cm. Igazából el vagyok keseredve, mert eddig olyan szépen evett, örömmel fogadta a kaját amit adtam, most ezek után nem merem etetni.

Bocsi ha kicsit össze-vissza vagyok, de kétségbeestem.


2009. jún. 17. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szertintem jól csinálod. A dokid meg vaskalapos:((Nyugodtan etesd öszönből, úgy mint eddig, a dokinak meg nem kell mindent tudnia,főleg, hogy ilyen .Én sosem mértem se a szopit, se a "rendes" kaját, mégis rendben volt mindíg minden.
2009. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem ne halgass a dokira mert kb akora idi@ta mint a mi orvosunk! Jól csináltad eddig, ahogy csináltad és ha a babának is így jó, akkor ne változtass! Az anyai ösztönöd és a babád jobban tudja mi a jó neki mint a doki! Ne méregesd mennyit szopizott ha így eszik szépen akkor adj neki nyugodtan tejet meg főzit gyümit amennyit kér! Az én fiam 6hós igaz tápszeres. Ő pld. nem eszi meg a tápszert így tejpépet kap és üveges gyümit meg főzit, de főzelékből csak a húsosat szereti így ő minden nap (!) kap húst. Most kezdtük el a babajoghurtot és nagyon ízlik neki. 8300gramm és 71cm Én nem mérem csak kb-ra a kajákat, annyit eszik amennyit kér. Szerintem nagyon szuperül csinálod, hallgass csak magadra, meg a babádra!
2009. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. MOndjuk tök felesleges a baba 6-7 hós koráig bármit adni, hiszen az anyatej a legjobb számára, kevesebb esélye lesz az allergiára.

DE ha már elkezdted, etesd. Sokat lehet mindenfélét olvasni. Két fiam van egy egyéves és egy 15 éves. Mindkettőt 8-10 hóig szoptattam, amit elfogadtak adtam nekik. Sőt, ha érettebb baba, kinézi majd a falatot is két hónap múlva a szátokból. Adj neki ahogy érzed. FIGYELJ! Én kirúgtam 3 védőnőt, mert felidegesítettek, nem segítettek. Nem fordulhatott volna veled sem ez, ha hónapról hónapra megmondják mit csinálj. De ha a gyerekednek van kakija rendesen, alszik, nyugodt, nincs kiütése és kiegyensúlyott, sz....rd már le őket.

Majd kapom mindjárt a lepontozást, de én is tojok rá. Szóval anya vagy, TE tudod mi a legjobb a gyerekednek, ha kint laknál egy kültéri tanyán ki adna tanácsot???? Senki. Ennyi.- Te csak szoptass, ameddig csak tudsz, és ne foglalkozz másokkal. Jól csinálod biztos vagyok benne, a köv. babánál azért nem kell kapkodni a hozzáetetéssel. Egyébként a babád dönti el, meddig kell neki a cici, Te pedig érezni fogod. Legyél kicsit határozottabb. Állj ki magatokért, nem fog a konyhádban figyelni sem a doki, sem a védődő :O)

2009. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is,ha szívesen fogadja,akkor adj neki nyugodtan!Ugyan úgy ahogy eddig.Abszolút nem kövér...és nem értem miért mond ilyeneket a doki,hogy ez sok lenne.Ő úgy is tudja,hogy mennyi kell neki.

Én sem csináltam sose szopi mérést,csak azt vettem észre közel 4hónapos babámon,hogy egyre nyugtalanabb,és este mindkét mell kiszívása után is éhesnek látszik.És elkezdtem bevezetni(orvosi utasításra)a gyümölcsöket délelőtt,majd 5hónaposan a főzeléket délben,és 4,5hónapos kora óta kap tejpépet vacsira.Ezek mellett minden étkezés után meg van kínálva cicivel.Csak 2-3x nem kért.Ilyenkor kap vizet....Napi 5x szopik,pedig már 7,5hónapos.Még egy szopit se váltottam ki(doki szerint még nem is kell),nemrég szokott le az éjjeli 2xi szopiról is.8850g és 70cm.

Igaz én inkább csak üveges főzeléket adok neki(mert amit én csinálok,nem igazán ízlett neki) és nem látom,hogy túl etetném,sőt,egy-két héten belül bevezetek egy újabb főzeléket,uzsonnára.

fel a fejjel,jól csinálod! :-)

2009. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a bátorítást. Tulajdonképpen a súlya most megállt, de nőtt a hossza és sokat mozog, úgyhogy betudtam ennek, a doki sem aggódott emiatt. Tudom hogy 6 hónapig kizárólag szoptatni kellett volna, de a kóstolgatásból / csak megnyalattam vele a gyümölcsöt / jó étvágy lett.

Igazából úgy éreztem a doki teljesen hülyének néz, egy vény szipirtyó egyébként, de gondoltam mivel idős, több tapasztalattal tud majd segíteni, esetleg "megveregeti a vállam", hogy ne sz@rjak be a baba teljesen okés, erre úgy jöttem haza, hogy azóta azt gondolom, hogy nem vagyok alkalmas gyereknevelésre ("hormonos téma"). Aranyosak vagytok, köszi a bátorítást.

2009. jún. 17. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:
De mi ez??? Valami egyetem, ahol be kell biflázni a nagykönyvet, illetve az előadó saját könyvét, és ha azt tudod, akkor ötöst kapsz, ha önszorgalomból pluszt csinálsz, meg egyest??? Ezek után szerintem mondd azt az orvosnak, amit hallani akar, és te pedig csináld ugyanígy. Szerintem is teljesen okés, de az a lényeg, hogy a babád elégedett legyen!! Ne bosszankodj!
2009. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Válts orvost, szabad orvosválasztás van, nem kell rettegned a dokitól! Ha nem segít, lapátra vele és keress egy rendes, segítőkészt! Amúgy szerintem is ügyes vagy!
2009. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!