Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam meg a babámat a...

Hogy tanítsam meg a babámat a szilárdabb kaja rágcsálására?

Figyelt kérdés
tehát már em csak pépesebbet eszik hanem néha darabosabbat is,de szeretnék rágcsálni valókat adni neki ..van már 4foga..kaptunk külföldről olyan pufit ami szétolvad a szájában így ha le is nyeli nem ragad fel,de itthon ilyen nincs.A gyerekorvos azt mondta vegyek neki mézes korongot és apránként próbáljam,ha félre megy kiverem a gyerekből-köszi mondom..minden estere kétszer kipróbáltam,persze,hogy félre nyelte és meg is ijedtünk mindketten a gyerek is meg én is,mert sztem azt hiszik olyan mint az amcsi kaja..Jó lenne valami a bulátát is próbáltam de nem merem odaadni,mert félek nagyot harapna belőle és az is elég kemény ,nehogy lecsússzon..a kuki meg ragadós lesz...Hogy csináljam,mit adjak neki???11.5hós
2009. jún. 17. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én babakekszet (Hipp) vagy bulátát szoktam adni rágcsálni a fiamnak (11 hós). A kekszet úgy adom neki, hogy én is fogom, mert különben egyszerre a szájába tömné, így meg csak egy-egy harapást engedek neki.
2009. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj neki kiflit vagy babapiskótát adni.
2009. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki kiflivéget, almát. Nem azt kell megtanulnia, hogy a darabos is olyan lenne mint a pépes, pont azt, hogy ezzel vigyázni kell. Egyszer-kétszer köhög, aztán vigyázni fog.

Ponthogy olyan szétolvadós pufit ne adj, ha találsz is, mert hamis informcióhoz juttatod vele, pont nem azt tanulja meg, amit kéne.

Zöldborsót is adhatsz, zsengét, csipegesse fel!

A főzelékben szoktak hagyni egy-két darabot egyben, azt élvezettel elrágcsálják.

Nem kell akkor rágnia ha felügyelet nélkül van, rágjon olyankor, ha mellette vagy!

Eddig még minden gyerek megtanult rágni,, még senki sem fulladt meg ettől. Ne ijedj meg, mert csak ráragad, s őt is megijeszted. oTT az angyalkája mellette, vigyáz rá, ne félj, nem lesz semmi baja!

Ha nagyon agódsz, akkor várj, míg többb foga lesz!

Kenyérhélyat is adhatsz, hagyományos kemencés kovászos kenyér alsó héját, azt inkább szopogatja, de kozben megtanul rágcsálni.

2009. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kölesgolyó.
2009. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!