Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová teszitek a textil pelusbó...

Hová teszitek a textil pelusból a "cuccot"? Hogy bírjátok a bébi kakiját? Egyáltalán olyanok ezek a pelusok, mint régen?

Figyelt kérdés

Spórolás szempontjából is megfordult a fejemben, hogy mosok, meg környezetvédelem szempontjából is jobban tetszik. Akik ilyet használnak, azok beleöntik belőle a cuccot a wcbe? Gondolom csak úgy nem rakjátok a gépbe az egész tartalommal, vagy igen? Összegyűjtötök többet, vagy kézzel egyesével, azonnal? (Bocs, ha hülye kérdés, de még nincs meg a baba, és nekem még nem is volt, fogalmam sincs, milyen is lesz pontosan.) A másik, hogy bírtátok a bébi kakiját? Milyen az? Én minden kicsit is kellemetlen szagtól öklendezek, de komolyan, a macska után sem tudtam takarítani, még a pisit sem, mert majd rá hánytam... terhesség előtt is, amióta az eszemet tudom. Félek a gyereknél is ez lesz, bármennyire is szeretem..


(Légyszi ne azzal jöjjetek, hogy nem környezetvédő a víz miatt, itt nem a Dunába eresztik, és mosódióval, meg mosószódával mosunk, nekem inkább környezetvédő, mint a töméntelen mennyiségű le nem bomló pelenka a szeméttelepen..)


2009. jún. 17. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Lehet kapni olyan pelenka-betétet, ami erősebb a papírnál, mégis nedvátengedő anyagú.

Ezt ráteszed a pelenkára és a kakit ezzel együtt ki lehet dobni, a textil pelenka nem lesz kakis!!!


Majd meglátod, hogy a saját gyereked kakijától egy cseppet sem lesz hányingered, sőt a hányásától sem fogsz undorodni!!! :D


Azért azt majd meglátod, hogy a papírpelenka sokkal praktikusabb, a baba bőrének sokkal jobb, mert mindig szárazban van a baba popsija (speciális fedőréteg van a papírpelenka belsejében)...

A textilpelenkában egyfolytában vörös és gyulladt lesz a popsija, nem győzöd majd kenegetni, ápolgatni, szegénykének nagyon fájni is fog.


Szóval, az anyukák nem csak azért használnak papírpellust, mert lusták mosni-vasalni, hanem mert ez tényleg sokkal jobb a babának is!

2009. jún. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Amikor az ikerhugaim picik voltak (több mint 3 éve, anyám mást sem csinált egsz nap csak pelenkát mosott :-(

A sok mosáshoz a vizen kívul nem kevés áram is kell, hacsak nem kézzel mosol, a kakis pelenkát szinte ki kell főzni, tehát nem alacsony hőfokon fog menni a mosógép.

Én is használok mosószódát, de inkább maradok az eldobható pelenkánál.

2009. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem 3, hanem 30 éve

előző

2009. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Aki mostanság hasonló megfontolásból mint Te nem eldobható pelenkát használ, az a link alatt szereplő vagy más hasonló termékeket használ.

2009. jún. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem éri meg, annyira rosszak ezek a mai textilpelenkák, 2 hónap után cserélhetnéd le az összeset, nagyon bolyhosodnak, s olyan véknyak mint a géz.

Egész nap csak mosnod kéne s vasalnod. Mi 20 pelust használunk büfiztetéshez, s így is hetente 2x kell mosni, mert elfogynak, s a baba mellett nem igazán van idő a kakis pisis pelussal bajlódni.


Sőt, a baba kakiját ne úgy képzeld el mint a tiédet! :D

Nem olyan keményet kakil mint mi, hanem olyan az állaga mint mikor nekünk hasmenésünk van, zöldes sárgás takonyszerű valami, amiben apró rizsszemek vannak, nem tudod csak úgy megfogni s kidobni a wc-be, s nagyon fog, van amiből a legjobb folttisztítóval sem jön ki.

Én nem ajánlom.

2009. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 8 hetes és textkpelenkázok. Csak éjszaka van rajta papír. Az anyatejes kaki is szagos, de messze nem olyan mint a mindenfélét evő nagyoké.

Rengeteg féle textilpelus létezik ma már, eltartott egy darabig, míg kiigazodtam rajta.

Ami nekünk eddig bevált: úgynevezett perfold betét(bummis/bambinomio)+ külső (bummis). Papírbetétet is használok (poplini anytejes). Ez a papírbetét a nagyját megfogja,az megy a wc-be, a többi a mosásba. Más papírral vagy papír nélkül a nagyját kézzel lemostam. Aztán vödörben áztatom, minden harmadik nap mosom 60 fokon pelenkafertőtlenítővel (bambinomio), ecettel öblítem.

És mosom a család többi ruhájával együtt. Nem külön. Minden tiszta, szép, foltmentes...

Legelején papírpelenka volt, aztán amikor leesett a köldökcsonk, kezdtem a textilt, mindennap min. egyszer, míg nem tanultammeg hajtogatni, meg az egészet...

Hajrá, én csak ajánlani tudom.

ezeket az odalakat ajánlom: mamami.hu, babaland.hu, babamosoly.hu

2009. jún. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok:

tehát ezek a textilpelusok köszönő viszonyban sincsenek a tetrával, amit anyáink használtak és amit a gyerek feje alá teszünk meg büfizéshez használunk.

Nem kell vasalni sem, 60 fokon mosod.

2009. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos szerintem bevásárolok ilyet is olyat is, legfeljebb ami nem jön be, azt nem használjuk.


Nagyon remélem, hogy nem leszek rosszul a saját gyerekemtől, mert nekem sokszor még a tudat is elég, nem is kell megéreznem a szagot. Múltkor behányt a macska. Négy réteg papírtörlőt rátettem, nejlon zacskót húztam a kezemre, de úgy, hogy azt is kibéleltem a papírtörlővel és azzal szedtem össze a nagyját. Mikor megfogtam, már attól öklendezni kezdtem, nem is volt pedig szaga sem. Az ilyen dolgok valahogy kikészítenek. :(


Annál nagyobb kudarcot, ha szegény bébi miatt.. Viszont, ha minden gond nélkül menni fog, én hősnek tartom majd magam.

2009. jún. 17. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!