Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használt ruhát vásárolnék...

Használt ruhát vásárolnék postai uton csak nem tudom hogy melyik a helyes út?

Figyelt kérdés
Elöször az eladónak külditek az árát rozsaszín csekken,v. mikkor érkezik az áru a postás ki hozza akkor fízettek? Nem tudom mit jelent a rózsaszínű csekk?
2009. jún. 16. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! Licitálós oldalról én ruhát csak előre utalás után kaptam meg postán. Az eladó lemérte a vásárolt ruhát, így megadta a postaköltség és a vételár együttes összegét, amit elutaltam neki netbankon keresztül, vagy pedig rózsaszín csekken a lakcímére küldtem a pénzt. A rózsaszín csekkes pénzfeladás költségesebb, mintha utalsz neki, ennél szerintem csak az utánvétes drágább, amikor a postásnak fizeted ki a dolgot.

Webáruházból eddig egyszer rendeltem könyvet, akkor futár hozta ki és nála rendeztem a költségeket.

üdv:

19 hetes kismami

2009. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, amit leírtál. :)) Először a postán feladod a pénzt neki ( a postán adnak rózsaszín csekket, egyből kitöltöd, utalod az árat), és amikor megkapta (5-7 nap!!), akkor küldi a csomagot (+2-3 nap). Én csináltam úgy, hogy a befizetett csekket lefényképeztem, és e-mailben elküldtem az eladónak. Akkor kicsit gyorsabb a dolog.

De ha megbeszéled az eladóval, hogy adja fel a csomagot, és te a postásnak fizeted, az az utánvét. Ezt nem szokták szeretni az eladók, mert akkor ők várnak. :))

2009. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

általában banki átutalással szokták.Én is úgy szoktam eladni rucikat. A rózsaszín csekk azt jelenti hogy a postán adod fel és az illetőnek kiviszi a postás házhoz a pénzt vagy utalványon veheti fel a postán.De te neked fizetni kell a rózsaszin csekkért is. Ha úgy szeretnéd fizetni hogy amikor kihozza a postás az árut azt utánvételnek nevezik.

Remélem tudtam segíteni

2009. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

én bementem egy olyan bankba, amilyenben az eladó vezeti a számláját, és ott átutaltam a pénzt neki. így kb 5 perc, és a kártyáján van a pénz, ő pedig még aznap postázta a rucikat. pikk-pakk ment a dolog

de volt olyanom, ami itt volt 3 sarokra tőlem, így személyesen vettem át :)

2009. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a rózaszin csekkes és utánvét is sokkal drágább mint ha utalnád neki.
2009. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem hogy én elküldöm a pénzemet a rozsa.csekken és vagy jönn rá csomag vagy átvertek.
2009. jún. 16. 14:56
 7/17 anonim ***** válasza:
csekken és a banknál is tudod igazolni, hogy befizeted és ha nem küldi akkor is megvan a címe! Ha pedig licitálós oldalon vásárolsz akkor meg lehet értékelni a dolgot!
2009. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát?! Csak a pénzemt nem kapom vissza nem igaz?
2009. jún. 16. 15:10
 9/17 anonim ***** válasza:

licitálós oldalon mielőtt vásárolsz, nézd meg az eladó értékeléseit - ha sok pozitívja van és nincs negatívja, akkor nyugodtan vásárolhatsz tőle, az ő érdeke is, hogy minden rendben menjen, ha hosszú távon akar eladni

én már nagyon sokszor vásároltam és adtam el a vaterán, teszveszen és soha nem volt olyan problémám, hogy nem küldték amit előre kifizettem


a leges legolcsóbb, ha abba a bankba mész be, ahol az eladónak van a számlája és ott befizeted a pénzt a számlaszámára, mert ez így költségmentes

az átutalásnak van kb 120 ft költsége, a rózsaszín csekkes fizetés és az utánvétes még drágább

2009. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én veszem is a ruhákat, és már sokat eladtam mert nagyon hamar kinőttük. Még soha nem vertek át, és én sem vertem át senkit. Nyugodtan vásárolhatsz, max. nézd meg az eladó értékeléseit (pl. tesz-vesz), ha pozítívjai vannak nyugodtan vásárolhatsz nála, biztos nem fog átverni.

Ha pedig webes bababoltból vettem pl. etetőszéket, a futárszolgálat kihozta, és helyben kellett kifizetnem.

De ha nem bízol meg az ilyen vásárlásokban, akkor helyben menjél el turizni, ott is biztos találsz ruhácskákat.

2009. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!