Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha kérdezik mit...

Krisztina27 kérdése:

Szerintetek ha kérdezik mit vegyenek neki, akkor illő mondani valamit?

Figyelt kérdés

Most lesz kisfiam első szülinapja, és mindig megkérdezik a rokonok, mamáék, mit vegyenek neki de én nem mondtam semmit rá. Illő lett volna? Nem is igazából tudok mit mondani, megvan mindene neki, egy csomó játéka, ruhája minden.

Meg azon gondolkodtam ha valami olyat mondok akkor nehogy drágálják és azt mondják telhetetlenek vagyunk.


2012. ápr. 3. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

pelenka, az még úgyis kell egy ideig !

persze azt máskor is vihetnek de én szivesen venném.

2012. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez a baj.

Nem élheti le az egész éltét egy rakat általatok vásárolt dologgal. Ajándékozni mindenki szeret, így gondolj elöre mindig az ünnep napokra.


Pl szép az a legó de ne vedd meg hanem mikor karácsony, szülinap elött valaki kérdezi akkor mond hogy azt vegyék neki. De ez lehet ruhával mással is kapcsolatba. Pl jön a húsvét anyukám mindenképpen akart valamit venni. ìgy mondtam hogy kisruhája nincs a lányomnak most egy sem. vett is 2 kisruhát neki, majd húsvétra kapja.

vagy anyós kérdezte mit vegyen. jó lenne egy kisebb dömper a játszora, neki ezt tanácsoltam. mindenki szeret ajándékozni, és ha nem mondod mit szeretnétek kaptok egy halom baromságot.

2012. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is mondd meg. Úgy legalább nem vesznek olyan dolgot, ami nem hasznos, vagy olyat, ami már van.

Találj ki valamit, ha nagyobb értékű dolog, esetleg össze is dobhatják többen.

2012. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg! Pláne, ha kérdezik. Bár nálunk általában úgy van, hogy én megrendelem az ajándékot a nevükben - amikor én is megveszem amit tőlünk kap, így megmentem őket a fölös mászkálástól, aztán ők kifizetik. Bár nasit mindig hoznak, de a fő ajándékot én veszem meg. Kifejezetten hasznos volt amikor anyósom beállított egy 104-es méretű nyári garnitúrával, amikor a gyermek még a 68-ast hordta.Még most 1 év múlva is csak 92-est hord... Égnek állt a hajam tőle, ráadásul a minősége is hagyott kívánnivalót maga után. Nem vagyok háklis, de akármit nem adok rá...ekkor találtam ki ezt a megoldást.
2012. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Én karácsony előtt és most húsvét előtt is megkérdeztem anyósomat (szüleimnél nem szokás az ajándékozás és 300km-re élnek tőlünk, így ők inkább anyagilag támogatnak ünnepekkor), hogy mit szeretne venni az unokájának.Erre többnyire az a válasz, hogy nem tudja, na akkor én adok ötleteket neki:)

Most húsvétra kinéztem a lányomnak egy Hello Kitty-s homokózó szettet, anyós bevállalta (más kérdés, hogy elbeszéltünk egymás mellett és nem voltam teljesen egyértelmúű, ezért nem pont olyat vett amit mi néztünk, de a gyereknek szerintem tök mindegy lesz, hogy rózsaszín vagy piros).Aztán mondta, hogy vesz még hozzá homokozót is.Ez letudva.Én most eladogatom a lányom megunt és kinőtt játékait és ruháit és triciklit tervezek venni belőle.Meg néztem még neki bilit, azt egy másik kisgyerekes anyuka bevállalta a családból, cserébe én kabátot vettem a fiának:)

Ha nem szeretnél sok haszontalan dolgot, vagy olyan játékot amiből már van akkor gondolkodj előre és igenis mondd meg, hogy mire van szükség.Ez nem bunkóság, ha annak venné aki kérdezi, akkor meg sem kérdezné.Azért teszi, hogy irányadó információhoz jusson:)

15 hós tündérke anyuja

2012. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Emberfüggő Pl. anyósom csak illemből kérdzi. egyszer, a legelején ezt nem tudtam, akkor kértem vmit, utána a férjemtől hallottam vissza a duzzogását, hogy mit képzelek magamról. azóta mindig azt mondom, hogy "amit gondolsz, mindennek örül". :D

A többi rokon viszont tényleg azért kérdezi, hogy ne ugyanazt vegyék, így felsorolok mindenkinek pár dolgot,ha tudnak, abból választanak és így nem kapunk 15 darab pelenkacsomagot vagy egyforma játékokat, nem kapunk 2 télikabátot stb. (Sokszor fogyóeszközt kérünk, pl. gyurmát, krétát, festéket, homokozó játékokat, pelust stb., mert ezeket mindig újra és újra meg kell venni)

2012. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól van akkor ha legközelebb kérdezik akkor mondok valami hasznosat, ami még nincs neki. Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 3. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!