Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatejes babások, mikor...

Csak anyatejes babások, mikor kezdtétek a kóstoltatást és mivel?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 hónapos a babám, elkezdem kóstoltatni (nem hozzátáplálni, csak 1-2 kiskanállal adok neki, még akkor is, ha a fél világ lepontoz érte). répát már kapott két kiskanállal, tetszett neki nagyon. sütőtököt akarok majd még adni neki, meg almát, de csak hogy szokja az ízeket. hallotam sok gyerekrol, aki fél éves koráig csak szopott, aztán meg úgy kellett belediktálni az élelmet. a komolyabb hozzátáplálást 4 hónapos korában tervezem elkezdeni. és szarok a WHO-ra, mert 3 év múlva már mást fog mondani.
2009. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 és fél hósak vagyunk,néha adok neki egy kis almát,de még csak kostolgatunk
2009. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5 és fél hónaposan adtunk kisfiúnknak almát(reszelt). Tetszett neki nagyon és ott nyünnyögött, hogy Ő még kér :)

9,5 hónapos kisfiú anyuja

2009. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 5 és fél hónaposan kezdtük almával, de az nem igazán jött be, ahogy a barack sem. Gyümölcsök közül egyedül a banánt szereti igazán. Ellenben a zöldségeket imádja, mindent megevett amit adtam neki eddig. Semmi gond nem volt abból, hogy nem kezdtük el előbb a hozzátáplálást.A kanálból is azonnal ügyesen evett.


Nekünk a gasztroenterológus szakorvos is azt mondta, hogy előbb ne kezdjük el a hozzátáplálást. Az anyatej a legjobb kb. 6 hónapos korig ha van elég. A tápszereseknél ajánlják előbb, 4 hónaposan.

Bár mindenki úgy csinálja ahogy jónak érzi.


Egy 8 hónapos baba anyukája.

2009. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 4 hónaposan kezdtük. Látni fogod hogy mikor érett meg a babád a hozzátáplálásra, nem kell megvárni feltétlenül a 6 hónapot.

2009. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3 hónaposan már kezdtem vele kóstoltatni. Nem érdekelt, hogy ki mit mond, én így láttam jónak. 4 hónapos volt, mikor elkezdtem a főiskolát, akkor heti egy napot anyukám vigyázott rá. Tej cumiból nem kellett neki, tápszert nem akartam adni, ha már volt elég tejem. Így nem volt probléma, anyu is megtudta etetni. Ezen kívül, úgy voltam vele, hogy ha váratlanul elapadna a tejem, nem akkor kezdünk problémázni, hogy most mit is egyen a gyerek.
2009. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hét múlva lesz 4 hós a babám, s én is elkezdem a hozzátáplálást. Ha belegondolok hogy mindent 1 hétig kell kóstoltatni, akkor normálisan kiváltani 1-1 szopit majd csak fél éves korára tudok, addig ra kóstolja végig amit ehet.

Én azt figyeltem meg, akik hamarabb kaptak kaját, nem annyira finnyás gyerekek, mint akik 1 éves korukig szopiztak.

2009. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az elsővel, amit a dokim is alátámasztott. Mi is 3 hó körül kezdtük néhány kanál frissen facsart almalével, az egyetlen "gondunk" az volt, hogy elmúlt a hasfájása...Aztán jöttek a többi friss gyümik, 4.5-5 hótól a főzik, majd 6 hótól a hús /nagy kedvenc/, most 7 hós már kap joghurtot, sajtot, túrót is. Napi 2szer kap főzit /délben, este/ és 2szer desszertet, gyümit /délelőtt, délután/, de a déli szopit kivéve ugyanúgy szopik, mint előtte. A tejem sem lett kevesebb a baba sem utasítja el a cicim, sőt. Nem lett a gyerkőc válogatós, én jobbnak látom így, mikor a fél éves korig kizárólag szoptatott gyerkőcök egy évesen még nem esznek meg egy teljes adag főzit és másfél óránként szopni kérnek, mi már vígan eszünk mindent. Egyébként 1.5 koráig tervezem szoptatni kb. Persze az anyatej a legjobb, ezért kell sokáig szoptatni, de meg kell ismerkedni egyéb ízekkel is szerintem.

Ez örök vita marad, majd 10 év múlva megint korán hozzátáplálunk, mindenki ismeri a babája igényeit, döntse el maga, végülis ő az anyja, nem más.

2009. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Mi és 4 hósak vagyunk és látom rajta,h érdeki a dolog.Akkor a napokban és is megízleltem vele az almát.
2009. jún. 16. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!