Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte a hozzátáplálá...

Ki mikor kezdte a hozzátáplálást (kóstoltatást) és mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
Legkorábban mikor lehet elkezdeni,Itt nem a hivatalos időpontra gondolok mert itt fenn olvastam, hogy volt olyan anyuka akinek a babája betöltötte a három hónapos kort és utána mát tejbegrízt kapott.
2010. máj. 23. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Elég nagy baj az, ha valaki 3 hónaposan tejbegrízt ad a gyerekének. 6 hónapos kor előtt nem szabad elkezdeni (tápszeres esetén is minimum 5 hónapos kortól). Nem hasraütésre találták ki ezt a kort, hanem sok-sok év kutatómunka áll mögötte, és hallgassunk az okosokra és ne az okoskodókra.

Én mindkét gyerekemnél 6 hónapos korukban kezdtem, először gyümölcslével, majd pürével, csirkemellel, zöldségekkel. 1 éves korukig lényegében csak kóstolgattak.

2010. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4-6. hónap között.

én 5 hónaposan almával kezdtem, 2 hét múlva gyümivel étkezést váltottunk ki. alma, őszi, szilva, áfonya. (üveges!)

anyatejes, nem volt elég tápláló már neki a tejci, így orvos azt mondta, hozzátáplálás jön.

ne a korához, hanem az igényeihez igazodj! fogja jelezni, mikor nem elég neki a tápszer/anyatej.

2010. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 5 hónapos korában kezdtem el almával. Anyatejes volt, de nálunk is megállt a hízás, így elkezdtem. Majd jött a meggy, őszibarack és sütőtök. Most itt tartunk.
2010. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi nemsokara kezdjuk a kostoltatast.

En ugy tervezem, hogy 5.5 honaposan megkostolja az almalevet ha izlik izlik, ha nem akkor varok meg 1-2 hetet.Kozben megkostolja az oszilevet(szinten igeny alapjan).

Ha keri kapja, he nem akkor varunk 1-2 hetet es ujra probaljuk.

6 honapos kora elott en nem adok pempeket akkor se ha izlik Neki a gyumolcsle.

Kanallak szeret enni (nem tul ugyes, de elvezi)mert az anyatejet a vegen azzal kapta amikor mar csak 5-8 miliket tudtam fejni(bar lehet mar elfelejtette).

En nem sietnem el a hozzataplalast, de Te tudod!!

2010. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a fiamnál 5 hónaposan kezdtem reszelt almával (télen), de most a lányomnál csak 6 hónaposan fogom kezdeni, őszibarackkal, addigra már szezonja lesz
2010. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Anyaink is elkezdtek annak idejen a hozzataplalasunkat 3 honaposan almalevel. Mindenki maga donti el, hogy mikor is van itt az ideje...
2010. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Valószínűleg mégis csak hamarabb megkezdem majd a hozzátáplálást mint hat hónap.Megpróbáljuk, és ha nem megy akkor marad a tej.
2010. júl. 5. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!