Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka vagy szabadság?

Járóka vagy szabadság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi, ki hogy csinálja/csinálta, mi vált be, mi jobb a babának és az anyukának.

7 hós kisfiam egy hét leforgása alatt tanult meg felülni, kapaszkodva felállni és szélsebesen mászni. Minden érdekli, egyszer állni van kedve, egyszer barangolni négykézláb a lakásban.

Nem tudom és nem is akarom az egész lakást őhozzá formálni, de nem szeretnék baleseteket sem. A szobája kb. 3,5*3,5 méteres, a bútorok a falakhoz vannak tolva, középen kb. marad neki 2*2 méteres terület. Hogy ne jöjjön ki a szobából, de lássam is, ha főzök, meg halljam, úgy gondoltam, az ajtajára teszünk ajtórácsot. Ekkor tudna mászkálni, felállni viszont nem, nem olyanok a bútorok. A másik verzió, hogy járókát veszünk, az ugye viszont kb. 80 cm*80 cm, ott mászni nem tud, felállni-leülni viszont biztonságosan tudna.

Mindkettőt nem tudjuk megvenni anyagi okok miatt.

Mit tanácsoltok?


2009. jún. 16. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se vagyél, ha eddig nem vettél. Az én lányom is egy örökmozgó volt, ő is ennyi idősen már mászott mint a villám. Kicsi korában ugyan elvolt a járókában, de miután elkezdett mászni, és elindult felfedezni a világot, utána a járóka láttán is orditásba kezdett. Igy hamar a padláson végezte, és felesleges pénzkidobás volt. Nálunk sem teljesen bababiztos a lakás, ráadásul emeletes, de indig hagytam neki egy két fiókot, amit pakolhat, van nagy játékos doboza, nincsen olyan bútor, amit felboritana, igy én hagytam mászkálni. Inkább mint az orditást hallgatni. Kicsit átrendeztem a saját napirendemet is, hogy több időm legyen utána szaladni.
2009. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, maradok az ajtórácsnál. A szobáját ma már átrendeztem úgy, hogy még véletlen se tudjon semmit lerántani a polcos szekrényről, ami veszélyes lenne, a konnektorokat bedugóztam, a radiátorra már készül a védőrács (régifajta panel radiátor, ha alámászik, és persze alámászik, megsértheti magát)két ajót van a szobáján, mert egybenyíló a miénkkel, de a folyósóról is nyílik, így napközben az egyik ajtó csukva van, a másik viszont nyitva, és persze felállásnál az ajtó résbe jó kapaszkodni. Ezért le is lesz szerelve ez az ajtó, helyére megy az ajtórács, a másik meg be lesz csukva.

Mire kell még figyelni? Tudom nem védhetem meg mindentől, de azért a veszélyforrásokat szeretném kizárni.

Egyébként a másik szobába is engedjük garázdálkodni, de csak délutánonként, amikor már apa is itthon van, és pakolni is engedjük, de csak ami nem veszélyes, és amit nem ront el (a számítógép kikapcs gomját egyből felfedezte)

2009. jún. 16. 10:18
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen ugyanez a helyzet. A szobáját tettük bababiztossá. A szobájának mindkét ajtajára rácsot tettünk, így jó nagy helye marad játszani! Ha felállni van kedve, odamegy valamelyik rácshoz, és ott örömködik, hogy sikerült, esetleg a kiságy szélén is meg tud kapaszkodni! Így, ha a konyhában vagyok, és látni kíván, odamegy az egyik ajtóhoz, és éppen belát a konyhába a folyosón keresztül, konstatálja, hogy ott vagyok a közelben, és újra elmegy játszani. Ha a nappaliban vagyok, akkor meg a másik ajtó a megoldás. Hidd el, nagyon jól elvan egyedül is, arról nem is beszélve, hogy a járóka egy kötöttség lenne neki. Én tapasztalatból az ajtórácsot javaslom egy ilyen kicsi (55m2-es lakásban), gondolom a tiétek sem sokkal nagyobb... :)
2009. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szintén 55 m2-es, szerintem egytípus, két szoba+hallos megnevezésű, ahogy írtad egyik ajtóból a konyhára lát, másikból a másik szobába. Ti fent hagytátók a rendes ajtókat is?
2009. jún. 16. 10:48
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szabdságra voksolok.

Kisfiam egyfolytában mászni és álldogálni akar. Illetve engem szemmel tartani.

Én a nappalit alakítottam át bababiztossá. A szobája nálnuk is csak alvásra, tisztábatevésre és szoptatásra van használva.

A nappaliban van minden ami kellhet neki: habtapi szőnyeg, kismedence labdákkal, játékok, tologatós járgánya. (kb 40-50 m2-es a nappalink) Igaz, hogy mindig mindent szétdobál, de nem érdekel. Nem szeretném bezárni sehové

á, inkább legyen rumli.

2009. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!