Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka vagy szabadság?

Járóka vagy szabadság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi, ki hogy csinálja/csinálta, mi vált be, mi jobb a babának és az anyukának.

7 hós kisfiam egy hét leforgása alatt tanult meg felülni, kapaszkodva felállni és szélsebesen mászni. Minden érdekli, egyszer állni van kedve, egyszer barangolni négykézláb a lakásban.

Nem tudom és nem is akarom az egész lakást őhozzá formálni, de nem szeretnék baleseteket sem. A szobája kb. 3,5*3,5 méteres, a bútorok a falakhoz vannak tolva, középen kb. marad neki 2*2 méteres terület. Hogy ne jöjjön ki a szobából, de lássam is, ha főzök, meg halljam, úgy gondoltam, az ajtajára teszünk ajtórácsot. Ekkor tudna mászkálni, felállni viszont nem, nem olyanok a bútorok. A másik verzió, hogy járókát veszünk, az ugye viszont kb. 80 cm*80 cm, ott mászni nem tud, felállni-leülni viszont biztonságosan tudna.

Mindkettőt nem tudjuk megvenni anyagi okok miatt.

Mit tanácsoltok?


2009. jún. 16. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van 120*120-as járóka.Brendon colorado.Használtan is találhatsz.Nekünk most a kúszási vízhólyagok a problémáink.:)
2009. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha eddig nem volt járókája, már ne vegyél neki. nem fogja megszokni már, sírni fog benne. szerintem inkább ajtórács, vagy ha az sem, akkor a bébiőr erősre állítva, és szobaajtó bezárva. én ezt szoktam cisnálni, ha van olyan dolgom, hogy nem tudok félpercenként a gyerek után ugrani. bezárom az ajtót, és a bébiőrön keresztül nagyjából hallom, mivel játszik, merre matat a szobájában. ha viszont nincs semmi dolgom, vagyis hát olyan ami mellett ne tudnék rá figyelni, akkor elengedem a lakásban nézelődni, amit lehet rámolhatja, amit nem, annál mindig mondom, hogy nem a tied, nem szabad, és elviszem onnan. persze úgyis visszamegy oda:-)))
2009. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
ma hozzák a 120*120 cm-es nyolcszögletű kisajtós járókát, pedig a baba még 3 hónapos sincs (szeretném hamar beleszoktatni.) Neki ez lesz a szabadság. Neki ez egy nagy tér, nem a te szemeddel kell ezt nézni. Itt van velünk a nappaliban, a szobájába csak akkor megy be, ha alszik, vagy pelust cserélek rajta. Nem akarom átrendezni a nappalit, de azt se akarom, hogy a szobájában kuksolós fajta legyen. Legyen csak itt valünk a nappaliban, ahol történnek a dolgok.
2009. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: elfelejtettem írni hogy akár a kiságyában is próbálhatod játékra ösztönözni, ha szeret benne. én oda szoktam még játékokat rakni, negyed órákat ott is eljátszik, abban fel tud állni, de mégsem tud akkorát esni, hogy gond legyen.
2009. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztonságos a szoba és nincs benne apró játék, felborítható bútor, szóval bababiztos, akkor sztem elég az ajtórács.

De én vettem járókát, mert a szobába már nyitogatja a szekrényt, felmászik az ágyra. Így én berakom a járókába és azt akár a konyhába is ki tudom vinni.

2009. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.A szoba nálunk azért sem jött be, mert ha játékból felnézve nem lát, akkor visít.
2009. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én általában járóka párti vagyok, de nálatok tökéletes megoldás az ajtórács. Így egy nagyméretű járókává alakítjátok a szobáját.

Minél nagyobb, annál jobb! Csak nagyon ügyelj, hogy kizárd a balaesetveszélyt!


A járóka akkor kell, ha nem oldható meg a terület lerekesztése.

A járóka az "anyán lógok" altarnatívája, a játszószobának szinonímája.

a régi gyereknevelési könyvek is így ajánlották: Járóka, vagy ha lehet, akkor inkább lerekesztett játszósarok(akkor nagyobb szobák voltak.)Lásd: Anyák Könyve. Ne fázzon fel, én egy régi vatalinnpaplant tettem le neki.

2009. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a szabadságra voksolok!!

Én mindig hagytam,hogy jöjjön utánam.(kivéve,ha főztem)Soha nem történt baj,igaz nagyon kell figyelni,de megtanulja hogy mit szabad és mit nem .

2009. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak akkor használtuk a járrókát mikor álandóan fel akart állni 6-7 hónapos korában. Akkor jól elvolt benne. aztán megtanult kapaszkodva közlekedni. Na azóta összeszereltük a járókát mert akkora hely nincs sajna. Az első időszak elég nehéz volt, mert mindig elesett vagy megbotlott valamiben. Aztán 8 hónapos korától jobb lett a helyzet. 9 hónaposan már ment a lakásban, kicsit átrendeztük és tök jól elvan. Soha nem érte még semmi baleset. Kopp-kopp...:)
2009. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A 2x2m azért egy babának se olyan túl nagy. Ajtórács! Tökéletes. A járóka csak a helyet foglalná. Vegyél az árán neki kismotort inkább! S még kijön a rács is.
2009. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!