Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor beszélhetünk alvászavarról?

Mikor beszélhetünk alvászavarról?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi ez félrement, azt szerettem volna kérdezni, mikortól beszélünk alvás zavarról?

Ha 10 hónapos lányom éjjel 4-5-ször felébred, cumiért vagy azért mert hasra fordult ez már lehet az? Hónapok óta így megy.

2009. jún. 16. 09:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korszakban sok babát felébreszti a saját mozgása, ráadásul a szeparációs szorongás is jelen lehet. Ha cumit kér, valószínűleg azért, hogy megnyugtassa magát, ha pedig hasra fordult, az is felébresztheti. Kislányom is hajnalban "riaszt", hogy tegyem vissza, mert hasra fordult. Szerintem ez nem alvászavar. Ráadásul, ha napközben jól alszik, akkor minden oké. Ez egy átmeneti időszak, türelmeseknek kell lennünk.
2009. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fel sem ébred csukott szemmel sír, most meg napközben alig alszik, csak állni akar. Tényleg átmeneti? már nagyon fáradt vagyok.
2009. jún. 16. 09:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg új mozgást tanul és ez nagyon nagy változás neki. Éjjel is "beindulhat", bizsereghet a lába, felállna, mászna. Lehet lesz majd olyan is, hogy feláll az ágyban, de nem tud még leülni, visszafeküdni. Ezt is meg kell tanulnia, vagy meg kell tanítani neki. Igen,szerintem átmeneti időszak. Főleg, ha azelőtt jó alvó volt.
2009. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 16. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!