Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnam ezt feldolgozni?

Hogyan tudnam ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

A heten 11 hetes a kisfiam.Jartunk UH vizsgalaton,a keruletben ifelenk minden babat elkuldenek koponya,hasi es csip szuresre.Itt meallapitottak hogy 1 veseje van!!!!

Azota nem terek magamhoz.Ma jartunk a SOTE klinkan nefrologusnal,UH-on,tenyleg "nincs meg" a jobb veseje.

Fogadott nogyogyaszom volt,aki havonta vegzett a rendelojeben UH vizsgalatot,melyerol cd felvetel is keszult.Mindig le is irta hogy "ep vesek".Valamint 3 alkalommal jartam az istenhegyi genetikai centrumban kombinal teszten,genetikai UH-on es 4D UH-on.Mindig minden rendben volt.Most meg mindenki szettarja a kezet!!!!Nem tudom ezen magam tultenni!Kerem irjon akivel tortent hasonlo,mert ez felfoghatatlan hogy senki se latta hogy a jobb veseureg ures!!!Nem tudtak meggyozni az orvosok hogy igy is oke minden.Itt tart a mai orvostudomany?Minden a penzrol szol,nagy humbuk ez az egesz terhessegi UH vizsgalat ha kettoig nem tudott szamolni harom orvos,aki vizsgalt 9 honap alatt!!!!


2009. jún. 15. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
nagyon sajnálom ami veled történt, többektől hallottam, hogy ennél sajnos sokkal nagyobb dolgokat nem vettek észre. Én is így utólag úgyérzem, hogy kidobott pénz volt az a sok pénz amit a dokik zsebébe tömtem. Azért ne hagyd magad, már csak azért sem hogy kevesebb picivel történjen hasonló, ehhez nagyon sok erőt kívánok és remélem írnak neked választ a kérdésedre!
2009. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
74%
Testvéremnek is egy veséje van. Képzeld, hogy most 25 éves, és egy éve vették észre egy vizsgálaton. Egy éve! Soha azelőtt. De soha nem volt baj belőle szerencsére, arra figyelj, hogy neki veszélyesebb megfázni mint a többi gyereknek. Egy ismerősömnek is kiderült egy veséje vana kisfiának, de nincs vele gond,max tényleg a felfázásra kell jobban figyelni.DE ne aggódj emiatt, hidd el nem érdemes, nagyon sokan élnek így, kutya bajuk. Fel fejjel! Tudom mérges vagy az orvosokra, igazad is van, ennyi pénzért nem vesznek ilyet észre, de ne idegeskedj, inkább a babáddal törődj.
2009. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Először is, nagyon sajnálom a picit és persze téged is!!! Velem hál'istennek nem történi ilyesfajta dolog, de az egyik gyerekkori barátnőm 30 éves és egy veséje van. Ezt egyébként pár éve tudtam meg róla, én soha észre nem vettem rajta semmi különöset, mert totál teljes értékű életet él!!! Most viszont kérlek szépen ne érts félre, és ne haragudj meg, de ezt szeretném megkérdezni: ha korábban még e terhesség alatt, esetleg annak elején megtudod, hogy a picinek 1 veséje van, akkor valamit másképp tettél volna? (Manapság Down-kóros babákat tudatosan vállalnak szülők...) Abban tökéletesen igazad van, hogy az egészségügyben hatalmas gondok vannak, nagyon pénzközpontú lett sajnos, ami mögött nincs minőség...lehet a helyedben kicsit mozgolódnék jogi úton...
2009. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az én ismerősömnek 48 évesen vették észre hogy egy veséje van.Soha semmi baja nem volt neki emiatt.
2009. jún. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Kétlem, hogy egy vesével nem vállalta volna, de engem is kiakasztana az Istenhegyi, hogy annyi pénzért nem vették észre. Az sztkba simán előforduló dolgo ez, de amikor 30 e ft egy kombinált teszt akkor ez hogyna fordúlhatott elő??? Persze aláírtál te is gondolom egy papírt így egy szavad sem lehet feléjük. A lényeg, hogy így még teljes értékű, csak bosszantó...
2009. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

szia!


Picit "gáz" , amit írsz; mert ez a rutinvizsgálat nagyon nagy hátulütője, hogy rutinszöveget írnak (ép vesék, teltnek látszó gyomor, húgyhólyag...); de hogy még a 4d-s meg a genetikain se derüljön ki???

Ez nagyon sajnálatos. De a "pozitív" hír , hogy egy vesével is lehet teljes életet élni; csak tényleg picit jobban oda kell figyelni a megfázásra , illetve arra, hogy mindig eleget igyon a pici; mert így "dolgozik" a veséje és ez nagyban lecsökkenti a vesekő kockázatát.

2009. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Hát nekem is bajom van a vesémmel, de nekem ellentétben a te kislányoddal 4 vesém van (ikervesék mindkét oldalt, össze vannak nőve, és még egy kis galiba is van a vezetékekkel). Nekem 18 évesen derült ki, mikor egyszer nagyon begörcsölt a vesém. Rengeteget voltam beteg gyerekkoromban, ez ennek volt betudható. Nekem min. napi 4-5 liter folyadékot meg kéne innom, sokkal hamarabb megfázok mint más, ha nem iszom eleget, már fáj is. Szóval ez sem egy leányálom, nekem elhiheted, de ne aggódj, ettől a kis "fejlődési rendellenességtől" neki sem lesz semmi baja, csak jobban oda kell majd neki is figyelnie.

2009. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezt nem lehet feldolgozni sehogy! Azert jartal orvoshoz, azert kerestel privat orvost, azert fizettel mindenert kulon, hogy minden rendben legyen!

Elhiszem hogy nem tudod tultenni magadat ezen, hiszen nem is lehet.

Ne hagyd annyiban a dolgot, a korhazban a betegjogi kepviselot keresd, jelentsd fel a dokidat!

2009. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy ennyien reagaltatok.Ki fogok ebbe keszulni ugy erzem.Pedig szoptatok.Meg .Ranezek a babamra,o teli szajjal ramvigyorog,de nekem sirhatnekom van.Azt mondogatom magamban,ha ez a terhessegem alatt ki is derl,akkor is megtartom Ot!Nagyon nehez,sajnalom ot.Innentol csupa aggodas a eletem,ha latom hogy fara maszik,focizik,maszokazik stb.Mert nincs az a biztonsag erzete hogy van "tarcsiba"meg egy vese,ha ezzel valami tortenne.32 eves vagyok,van meg egy 5 eves kislanyom.Ok adnak nekem erot.Azt mondta egy doki,hogy megsporoltam magamnak 9 honap idegeskedest legalabb hogy nem tudtam rola,mert lehet nagyobbat artottam volna ha tudom es idegeskedek.De a gendiagnosztikai papirokon is ott van az apro betus resz,hogy bizonyos betegsegeket nem szurik ki 100% hatasfokkal,ugyhogy kitorolhetem vele a ...,hiaba lobalo,hogy de itt meg megvolt a 2vese,es jogi utra terelem...Minden 200.babanal fordul ez elo.Hat, mi bele csusztunk.Melysegesen szomoru vagyok,nagyon sajnalom a Babamat.
2009. jún. 16. 19:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagytok? Sikerült pici megnyugvást találnod és megtalálni azt az orvost, akiben bízol és akihez, ha kell vissza tudtok járni?

2009. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!