Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell a babáknak, gyerekeknek...

Kell a babáknak, gyerekeknek nasizniuk, rágcsálniuk?

Figyelt kérdés

Van ennek valamilyen fogászati jelentősége?

Babám gyakorlatilag 3-4 óránként eszik vagy gyümölcsöt, vagy főzeléket vagy tejet. Közben alszik és játszik. Kell-e még ennél sűrűbben is ennie valamit? MI ennek a jelentősége?

Mi van ha nem rágcsál kekszet, kiflicsücsköt? Nem nő rendesen a foga vagy ilyesmi?


2009. jún. 15. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem, szerintem ilyen nincsen.

én néha adok neki babapiskótát, hogy rágcsálja, de inkább azért, hogy szokja a darabos dolgokat, meg a harapást. mikor mi vacsizunk, adok neki kenyérfalatokat, sajtkockát, ilyesmiket, mert gond van a szilárdabb dolgokkal. ha a pépesbe teszek neki darabos kaját is, akkor öklendezik ezért adok neki napközben többször falatokat, hogy talán így barátkozik a kérdéssel:-)

2009. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
rágcsálással csak leköti a figyelmé .Én se szoktam felnött létemre nasizni csak ritkán . Ki hogyan szereti.
2009. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
t
2009. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


félek, hogy ha rászoktatom a rágcsára, azzal rászoktatom az egész napos evészetre :(

2009. jún. 15. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a lányomnak tízórai vagy uzsonnaidőben szoktam adni rágcsálni kenyeret, bulátát, kölesgolyót, babapiskótát. Tulajdonképpen az uzsonnát helyettesítjük vele, de ő nagyon élvezi, hogy egyedül ehet és szokja a darabosat is legalább.

Még olyankor adok ilyesmit, ha mondjuk babakocsival a városban járunk és látom, hogy kezd éhes lenni, de még van elintéznivaló és csúszik az ebéd egy negyedórát. Addig elrágcsál egy kis kölesgolyót és le is köti vele magát, meg nem lesz annyira éhes.

2009. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz ne szoktasd hozz,hogy két evés között rágcsáljon.Nyugodtan adhatsz neki kekszet,babapiskótát,kiflit,így tanul meg darabos ételt is enni.
2009. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Én a pártodon állok, nálunk sincs nasi.

Van reggeli, 10 órai, ebéd, uzsi, vacsi és este még a tej.

Emellett akkor kap valamit, ha itt van anyósom, aki nyomja bele a babakekszet:-) De hát miért vannak a nagyik?.. :-))

2009. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hanem lehet. Fontos az egészséges élet, de azért az élet élvezete is legalább olyan fontos. Meg a finomság!!

Attól még senki nem lesz kövér, ha néha kap egy kis meglepetést!

De egész nap rágni butaság lenne.Nem rágcsáló! (bocs)

2009. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!