Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesen vagyok a kisfiammal.7hó...

Gyesen vagyok a kisfiammal.7hónapos. Lenne egy munkalehetőségem, bejelentett. Itthonról tudnám csinálni! Lehet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a baba 1 éves kora alatt nem lehet (hivatalosan) sehogy dolgozni, csak ha betöltötte az 1 évet.

Férjem a napokban kereste, én is jelentkeztem egy munkára, ma 1 éves a lányom. Azt mondja férjem a www.magyarorszag.hu-na találsz infót, van keresője.

2009. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!Akkor ez azt jelenti, hogy bejelentett munkahelyem nem is lehet??
2009. jún. 15. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Itt van, linkelem:


[link]


Dolgozhat-e a gyesre jogosult szülő?


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet


1. a gyermek egyéves koráig nem folytathat (2004-ben még a gyermek másfél éves koráig nem dolgozhatott a szülő), kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját;

2. a gyermek egyéves kora után 2006-tól már időkorlátozás nélkül folytathat (2005. végéig a napi 4 órát meg nem haladó időtartamban vagy, ha a munkavégzés az otthonában történt, időkorlátozás nélkül folytathatott).


Amennyiben a nagyszülő veszi igénybe a támogatást, akkor ő a gyermek három éves koráig egyáltalán nem, a három éves kor után pedig csak napi négy órás vagy otthon végzendő munkát vállalhat . N api 4 órát meg nem haladó időtartamban folytatott kereső tevékenységnek kell tekinteni, ha a gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülőt rendes munkaidőben kizárólag szombaton és vasárnap részmunkaidőben foglalkoztatják oly módon, hogy a rendes és rendkívüli munkaidejének együttes mértéke egy naptári héten a 20 órát nem haladja meg.


A jogosultságot érintő feltételek alól néhány esetben a Magyar Államkincstár elnöke méltányossági jogkörben eljárva felmentést adhat. Így pl. megállapíthatja a gyermekgondozási segélyre való jogosultságot a gyermeket nevelő személynek akkor is, ha a gyermek szülei a gyermek nevelésében három hónapot meghaladóan akadályoztatva vannak.

2009. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen dolgozhatsz, csak nem kapsz mellette gyes-t. De gondolom, hogy a kereseted jobb lenne, így ha akarsz, dolgozz nyugodtan.
2009. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abban az esetben dolgozhatsz, ha lemondasz a jelenlegi juttatásokról. Mivel 7 hós a babád, gondolom most GYED-et kapsz. Amennyiben bejelentett munkahelyed lesz, le kell mondanod a GYED-től.
2009. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!