Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy apuka 4órás bejelentett...

Ha egy apuka 4órás bejelentett munka után elmegy gyesre-gyedre mennyit pénzt kap?

Figyelt kérdés

Illetve ha egy nyugdíjad teszi ugyan ezt , neki elveszik a nyugdíját?

Papiron apuka kb 5000-6000 keres/hét.

A nyugdíj összege kb 60000forint.


2010. nov. 21. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugdíjas apuka aki Gyesre megy???... 8-o

Ilyet sem hallottam még!...

2010. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a gyes alanyi jogon jár, ugyan annyi mindenkinek! munka mellett is megkapod. az összegét most nem tudom huszonpárezer forint!

a gyed jó kérdés, de sajnos fogalmam sincs! én a 100e fizum után 65öt kapok.


gondolom a nyugdíjast úgy érted, hogy valamelyik szülőtök, akkor egy háztartásban kell vele élnetek, hogy ő igényelhesse

2010. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Apuka annyit kap, mint ugyanlyen anyuka, nincs nemi különbség, nem értem a kérdést.

Apuka csak a gyerek fél éves (5,5 hós) korától mehet e gyedre, addig csak anyuka tud otthon maradni, mert ez a gyerekágy ideje.

A gyed a bére 70%-a lesz.

Nyugdij mellett gyest lehet kapni, annak összege fix. 25.500 Ft (nagyjából, nettó). Gyedre nem mehet a nyugdijas.

2010. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. ugy gondoltam, hogy anyukám menne el gyedre csak ö nyugdijas és nem tudom, hogy megmarad-e neki vagy akkor azt elveszik.
2010. nov. 21. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!