Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez valami viselkedészavar...

Ez valami viselkedészavar unokaöcsémnél?

Figyelt kérdés
Először is bocs, hogy nem baba már az "analizálásra szoruló kis paciens", 3,5éves fiú, de én csak ezt az oldalt olvasom és tudom, hogy sok anyuka van itt olyan, akinek van ekörüli "babája", és a Ti véleményetekre vagyok kiváncsi: ha az anyja megdicséri:milyen okos vagy! Kiabál rá:ne dicsérjél meg anya!/nem vagyok okos/ügyes anya!még csap is egyet az anyja felé. Vagy odamegy hozzá, és tiszta erejéből szoritja az anyja kezét. Ma frizbizni tanitották a szülei, mivel nem tudta rögtön eldobni helyesen, iszonyu ideges lett, de kiabált, hogy :nem akarom hogy megmutassátok hogy kell! Nem játszunk! Ekdugta a frizbit ..fél órát győzködték, hogy játszanak mégis, de kis dührohamot kapott. Aztán valahogy mégis játszott vele és ügyesen is dobta. Vagy a biciklit szerinte nehéz tekerni, le is száll róla, tiszta ideg lesz tőle. Mi ez ennél az értelmes kisfiúnál? Amugy ismeri a számokat, sok betüt és képolvas magától. Csinál valamelyik gyermeketek ilyeneket? Mit tegyünk? Amugy nincs tesója, az én 7 hósomat nevezi tesónak, szinte egymás melletti házban lakunk.
2009. jún. 14. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért sem korszaknak hívják.Borzasztó, de ennek is vége lesz egyszer.

Kitartás és sok türelem kell hozzá.

2009. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, nálunk is volt ilyen. Semmi nem volt jó és semmit nem akart. Kitartás! :)
2009. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De hogy dicsérjük ugy, hogy ne mondjuk:milyen ügyes vagy! Erre gurul be, de miért? A biztatás meg azért csak kéne, hogy mutassuk hogy jól csinál valamit, hogy ne az ellenkező hatást érjük el? Jajj, nagyon kis furi ..
2009. jún. 14. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lát esetleg ilyet maga körül, pl. vmelyik szülőnél, hogy ha nem sikerül vmi akkor ideges lesz és dühöng? A stresszhelyzetek kezelése állítólag tipikusan tanult viselkedés, szóval a gyerekek többnyire ugyanúgy kezelik a kihívásokat, nehézségeket, akadályokat, ahogyan azt a szüleiktől látják. Nálunk ez nagyon igaz volt, apu teljesen ilyen volt, azonnal "idegbeteg" lett minden apró nehézségtől és mi gyerekek mindhárman ilyenné váltunk. Én sok olvasmány árán mára könnyebb eset vagyok, de a két húgom a mai napig nagyon durva hisztiket tud rendezni, pedig 30 körül vannak.
2009. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek !
2009. jún. 14. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Nagyon igaz sajnos,nálunk detto ugyanez van.

Talán ha pár napra elvinné a mama-papa,unokatesó magához és látná hogy másképp is lehet....

2009. jún. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma mar 7,5 éves és kb ugyanezt csinálja, hol finomabban hol durvábban. Tehát megmaradt ez a brutál morcogásos hiszti.
2013. máj. 30. 07:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!