Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon érzékeny bőrü babákon,...

Nagyon érzékeny bőrü babákon, hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés
A dokinő írt fel mindent ami kell egy ujszülöttnek. 19-én született a kisfiam és nagyon csunyán hámlik a bőre. Már a szeme is elég csunya , tiszta piros. A szemét kamillázom a kis teste többi részét pedig a mosakodó kenőcsével kenhetem a doki szerint. Volt még ilyen babája valakinek? Olajozni is szoktam minden fürdetés előtt, tenap már hagytam is , hogy jobban beszivódjon neki mielőtt kádba teszen. Tudna valki segiteni még? Nincs valami erre?

2012. márc. 27. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

HÙUUU kamillát felejtsd el nagyon gyorsan. Kamilla iszonyat szárító hatású és iszonyat alergén, még felnöttnek sem ajánlott de újszülöttnek meg föképp nem. A szem a legveszélyesebb kamilla szempontjából.


A hámlás ekkor teljesen normális, erre normál baba testápolót kell kenni. Olajozni is csak a hajlatokba kell hogy ne páljon be fürdetéskor. én hagynám a fürdetést max 2x egy héten fürdetnék, de minden nap tuti nem, a víz a legnagyobb szárító.


Minden nap 1-2 lakalommal míg rendben nem jön babatestápolóval kenni. (patikus megmondja melyik jó, de nekünk érzékeny börre a lanolinos szuperül bevált), a hajlatokat olajozni. A szeme kérdés hogy a szülésmiatti csatorna elzárodása van és ha gyulladt csak is antibiotikum segít, vagy csak piros körben, oda pedig semmit ne tegyél. ( a szem gyulladás ami nem játék csak antibiotikum segít, ha az sem akkor mossák át a csatornát, de ez ritkán fordul elö)


kamillát meg vidd messzire mielött nagyobb bajt csinálsz vele.

2012. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mikor kislányomnak nagyon száraz volt a bőre, akkor a doki azt ajánlotta, hogy ne fürdés előtt, hanem utána olajozzam be őt, és így fektessem le. A bőre szépen beszívta az olajat éjjel, és ez tényleg segített neki.

Persze nem kell ezt csinálni hónapokig, csak egy ideig, amíg normalizálódik a bőre.

A szemére nem tudok mit mondani, azzal nekünk nem volt bajunk.

A doki még ezen kívül nekünk a Bebé termékeket ajánlotta. Nem olcsók, de újszülöttekre is lehet használni egyes termékeit, és állítólag nagyon jó a nagyon érzékeny bőrű babáknak.

Itt van párféle:

[link]

2012. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De jó, hogy a doki utasitására csináltam így! A kamillát is ő mondta.
2012. márc. 27. 13:46
 4/12 A kérdező kommentje:
Elsőnek! Császárral születet, szerintem így nem érhette fertőzés. Vagy rosszul gondolom?
2012. márc. 27. 13:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Fürdetéshez használható az Aloe Liquid Soap ( folyékony szappan) ami hidratálja a bőrt, könnymentes.
2012. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 27. 14:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,

idösebb orvosnak is tudnia kellne hogy kamillát csak úgy nem használunk. egyrészt igen alergizáló, másrészt kiszarítja a szem nyálkahártyáját is és még nagyob teret ad a baktériumoknak.

Nálunk még az állatorvos is ellenzi.

lehet kapni kamilla tartalmu kozmetikumokat, de ez más, ott kivonják az alergiát okozó dolgokat és csak azt hagyják benne ami börnyugtató. (ilyennel találkozni fogsz pl 4 hós baba ételekben is hogy eper lesz benne, de te adtól még epret csak úgy nem adhatsz).


Lányomat túlhordtam zafatokban jött le a böre, csak is sima babakrémmel kentem, ritkán fürdettem és hamar rendbe jött.


a szemgyulladás nem a szülöcstaornában alakul ki. az egy elzárodott könny csatorna vagy eleve benöve vagy szükülve születik a gyerek. elöször antibiotikummal kezelik, ha nem sikerül átmossák. ez nagyon gyakori, ezért a korházban megszokták mutatni hogyan kell sima steril gézzel és lefözött vizzel maszirozni hogy a dugulás elkeülendö legyen.

2012. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezaz, hogy elég idős is a gyerek orvosunk. És a kamillát ő is meg a védőnő is ajánlotta. Én is tul vittem de csak két nappal. De a doki szerint többel mert neki is cafatokban jön a kis böre.. A tesóm babája is elyen volt de neki már ilyenkorr jobban kialakult. nagyon bánt, hogy olyan szép és nagy baba a bőre meg ronda. amosakdó kenőccsal ha kenem egy jó darabig szép a böre de félek, hogy nagyobb lesz a baj töle ha sokat kenem.
2012. márc. 27. 14:09
 9/12 anonim ***** válasza:

megint elsö vagyok.


nekünk is ilyen zafatos volt szegényke.


én külföldön élek hoztak nekem is mosdó kenöcsöt és lanolinos krémet. a mosdó kenöcs szerintem tök szárította a börét, ki is dobtam nagy mozdulattal, de a lanolinos olyan volt mint az itt kapható érzékeny börüeknek ajánlott krém. ez rendbe hozta.


aztán 5 hósan megint vissza jött az extrém száraz bör. minden alkalommal a doki heti 1x fürdetést javasolta és mit tezs isten be is vált. kb 2 hét után már szinte el is mult a szárazság.

én azt mondom nem fog megbüdösödni a gyereked, ha nem fürdeted csak heti 1-2 alkalommal, és rendszeresen kened krémmel. pl lanolinossal. aztán ha elmúlik abba hagyhatod a kenést és pl 2 napontai mosdatás még nagyobb gyereknél is elég.

2012. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az olajozást és a többit, a kamillát meg főleg, ilyen pici babánál!

Fürdetéshez Aloe Liquid Soap (ez valóban könnymentes) vagy Aloe Avocado soap (erre vigyázz, mert csípi a szemet, viszont hihetetlenül jó a pici bőrének), krémként ha kell bármit használnod, akkor Aloe Propolis Creme.

Minden mást dobj ki otthonról. Ezek a készítmények abszolút nem allergizálnak, nincs bennük semmi káros adalék, viszont csodát művelnek.

Mindkét gyerekem csak ezekkel találkozott, soha nem volt semmi bőrproblémájuk.

2012. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!