Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet újra cigizni?

Mikor lehet újra cigizni?

Figyelt kérdés
Mikor megtudtam hogy terhes vagyok,egyböl letettem,de már nagyon várom,hogy elszivhassak egy szálat. Mikor tehetem meg?
2009. jún. 14. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, hogy rögtön letetted! Én ugyanígy voltam. Amikor már nem szoptattam, gyújtottam rá. Biztos jön majd sok válasz, hogy minek újra rágyújtani... Igaz is, de a válszt nem tudom. Én sosem gyújtok úgy rá, ha a kisfiam velem van. Valahogy taszítanak a kisgyermekükkel sétáló és bagózó anyák.. Még akkor is, ha néha elszívok egy-egy szál cigit magam is!
2009. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Sohasem! Meg ne próbáld terhesen. Felejtsd el, hogy valaha cigiztél.
2009. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Terhesség alatt és szoptatás alatt sem szabad. Mindkettőnél átjut a kicsihez. De ha belegondolsz, hogy már nem szoptatsz és elkezdesz újra cigizni (független attól, hogy a babó mennyi idő), a cigifüst tisztul a tüdődből és a babádra "fújod"! Arról nem is beszélve, hogy a ruhád is füstös lesz és a hajad...

Én ezek miatt tuti nem fogok visszaszokni!

De te tudod....

2009. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Legjobb lenne soha, mert a kicsi is szívni fogja passzívan.

Egyébként a szoptatás után nem fog tőled közvetlenül nikotint/kátrányt kapni.

De reménykedj benne, hogy a egy-másfél-két év alatt amíg nem cigizhetsz leszoksz és utána már nem is fogod kívánni.

2009. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem akarod szoptatni? Szoptatás alatt az összes általad elszivott méreg átjut a tejen keresztül a baba szervezetébe, igy az ő érdekében kérlek ne tedd! Ha nem akarod szoptatni a kicsit, akkor cigizel , amikor akarsz, ha a kicsi nincs egy légtérben veled. De mielőtt döntesz, a gyermeked egészségét válaszd, hiszen milyen ügyes vagy, leszoktál a terhesség alatt, akkor még a szülés utáni pár hónapos szopis időszak is menni fog cigi nélkül!
2009. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Egy orvos azt mondta,hogy ha valaki nagyon erős dohányos, és nagyon nem tudja letenni a cigit, akkor többet árt a babának a leszokás miatti stressz mint napi 1-2 szál cigi. De több semmiképp. Kérdezd ezt meg a te orvosodtól is, hogy mit gondol erről. Az első harmadokban viszont semmiképp nem ajánlott.
2009. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
ha már nem szoptatsz, utána rágyújthatsz. én is pozitív tesztre raktam le, igen erős dohányos ember VAGYOK, attól függetlenül, hogy egész terhességem során egy szálat sem szívtam el, és szoptatás alatt sem, és nem is fogok. de amint már nem szoptatom, egyből rá fogok gyújtani, mert nagyon hiányzik, csak tudom magam kontrollálni, mert a babám mindennél fontosabb. a jelenlétében a későbbiekben sem tervezem rágyújtani. jelenleg 2 és fél hónapos, legalább fél éves koráig szeretném szoptatni. ez neki nagyon fontos, én ennyit meg már igazán kibírok, ha már ennyit kibírtam:)
2009. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Minden elismerésem azoknak akik a baba miatt le tudtak mondani a cigiről.Én csak kocáztam,de én is abbahagytam rögtön mikor megtudtam h jön a baba.Viszont nekem könnyebb volt mrt sosem tüdőztem le és csak kb egy éve szívtam.
2009. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az én babam 10 és fél hónapos és még szopizik. Én is ahogy megtudtam, hogy bennem növekszik, egyből letettem, és egy szálat sem szívtam el azóta, de már nagyon hiányzik. Erős vagyok, és kibírom, lelkiismeret-furdalásom lenne, ha rágyújtanék, így türelmesen várom, mikor unja meg a cicit, de ha tehetné, ő egész nap azon lógna, úgyhogy még arréb lesz nekem is a dohányzás :-D
2009. jún. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
De tényleg arra nem gondoltok, hogy ha visszaszoktok, akkor a baba érezni fogja a ruhátokon, hajatokon? Jön itt a sok anyuka azzal, hogy folyamatosan körbe kell ugrálni a gyereket és ha valaki nem teszi, az már rossz anya. És az milyen, amit ti csináltok? Ha gyereket vállaltál, akkor ne cigizz!
2009. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!