Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért náthásodik be újra?

Miért náthásodik be újra?

Figyelt kérdés

múlt héten hétfőn folyt a 15 hónaposom orra. voltunk dokinál, előtte hívtam és mondta hogy inkább megnézné nehogy a torka is gyulladt legyen. nem volt az szerencsére. a szokásost írta: fenistil csepp, calcimusc amp., és mellé még egyébként is szed cebiont.

két nap után elmúlt a taknyosság és tegnap megint újra kezdődött.ugyanúgy folyik az orra, van hogy 10 percenként szívni kell. kap multiszirupot két hete. mitől lehet? vagy az időjárás miatt? valakinek mi vált be ebben az esetben?


2011. okt. 28. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk.2. hete tart.Most már köhög is,antibiotikumot kap.Állítólag ilyen kemény náthák vannak most.

Miután kiszívod az orrát csöpögtess 2 csepp sóoldatot,vagy valami hasonlót,hogy nedvesítsd az orrát.

Ha kiszárad a nyálkahártya az orrszívótól,akkor az agy úgy működik,hogy küld még egy adag nyákot,hogy nedvesen tartsa.Ezért van,hogy minél többet szívod,annál taknyosabb lesz.És fontos a magasabb páratartalom a lakásban.Jobbulást nektek.

2011. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kukkants be a szájába. Nem jön véletlenül a felső rágófoga? Doki nem mondta? Az is okozhat híg, átlátszó (!) orrfolyást. (De abban a pillanatban amint besűrűsödik, vagy zöldessé válik, már nem lehet erről beszélni, akkor kell antibiotikumos orrcsepp amit a doki ír fel)


Az orrszívást próbáld úgy csinálni, hogy előtte tengervizes orrsprével fújsz neki, így az át is mossa a melléküregeket. Esetleg éjszakára Baby luuf balzsam a hátára kenve sokat segít, könnyebben kap levegőt.

Jobbulást!

2011. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

orrszívás előtt van sós spray azzal fújok be neki. estére a dokinéni szívás után a nasivint mondta. de van hogy nem fújok neki szívás előtt mert akkor egyszerűen annyira híg hogy nem lehet kiszívni neki.

6 foga van. rágja az úját, két éjszaka nyügös is volt. nem látok semmi fogmocorgást, fogbújást.a nyála ömlik 2-3 hete.ma délután felhívom a dokinéninket, mert én is arra gondoltam, esetleg valami gyógyszer kellene neki.

2011. okt. 28. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Nasivin nagyon jó. Ha híg neki, a váladék, akkor nem hiszem, hogy kapni fog rá bármit is, de ha úgy látod persze jobb megmutatni. Ha belemegy a dokinénitek érdemes valamit felíratni, nehogy a hosszú hétvégén kelljen doki után rohangálni... (inkább a kiváltatlan receptet kelljen kidobni, mint az ügyeleten ücsörögni)
2011. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat., a védőnénit hívtam, azt mondta van valami szemcseppféle ami jó orrba is, azt kellene felíratni neki. csak sajna emiatt a múlthéten meg a héten is ki kellett hagyni egy-egy gyógytornát.
2011. okt. 28. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Látom más is szenved ezzel az orrfolyásos gonddal. Kislányom 14 hós és már 6 hete (!!!) ezzel szenvedünk. Először 3 hét után elmúlt 4-5 napra, majd újra előjött és most 2 hete már megint folyamatosan folyik az orra. Közben kijött a 2 alsó rágófoga is... Sózom, szívom neki, kapja a Fenistil cseppet, a Calciumusc ampullát, Cebiont, esténként infralámpa... és még sincs javulás... Dokinéni nézte azóta többször sincs, semmit sem talál... valószínű a foga lesz... De ha itt valakinek használ valami, az kérjem írja le, mert már nagyon szeretném ha meggyógyulna a kislányom :-)

2011. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

na, én meg beszéltem a dokinéninkkel, azt mondta inkább vigyük be hozzá, mert lehet valami antibiotikum kellesz neki. sokaktól hallom ezt a visszafertőződést egyébként, ismerős kisfiú is először csak taknyosodott,majd hörgőgyulladása lett, 3 hete küszködnek vele. remélem a lányomnál nem lesz ilyen gond. majd megírom mit mondott a doki.

jobbulást addig is a betegeknek.

2011. okt. 28. 14:14
 8/8 A kérdező kommentje:

voltunk dokinéninél. szerencsére torka nem piros a lányomnak. bár fogaknál látszanak a duzzanatok, de annyira nem vészes. írt fel neonicinit, amiből az orrba kell csepegtetni. remélem használ majd.

köszönöm hogy írtatok.

2011. okt. 28. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!