Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel mossam ki a cumis...

Mivel mossam ki a cumis üveget, hogy ne legyen ilyen szaga?

Figyelt kérdés
Nincs egy hónapja, hogy a cumit kicseréltem rajta, de már most olyan büdös savanyú szaga van.Az üveg még csak-csak...de a cumi...hányinger. Mostam vegyszerrel, fogkrémmel, kifőztem de semmi. Aventos az üveg, és mikor már nem kell a tápszer, rögtön kiöntöm és elmosom. Mégis büdös.
2012. márc. 24. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem tudom, enyém 2,5 éves, még mindig kakaózik néha cumisüvegből, ugyan abból de nem büdös.

néha ecetes sós vízbe beáztatom és heti 1x mosogatógépbe mosom el. lehet azért

2012. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Néha cserélni kell. Ecettel. Ciffel.
2012. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az üveget januárban vettem, a cumit 1 hónapja kb.
2012. márc. 24. 21:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Ki kell főzni legalább havonta.
2012. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lehet vele. Nekem Mam üveg van, de én bizony már nem főzögetem ki. Simán elmosom, jó meleg vízzel, semmi szaga. Mondjuk a cumi kb havonta cserélődik, mert széttépi a lányom, pedig csak addig van a szájában, amíg eszik.

Ha a kifőzés nem segít, akkor passz :( Másik mosogatószer?


7 hónapos, 7 fogú kiscsaj anyukája :D

2012. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És ha vennél új gumit megint?
2012. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sterilizálós vízbe kifőzöm minden másnap, mégis rohadt büdös és ez már a 3. cumi és 8 hetes a fiam!!

Nem tudom mitől, nekem is AVENT-es... Az üveg is büdös, de a cumi tényleg gáz.. Ráadásul a tápszert hiába öntöm ki azonnal, mosom el, beszürkül a cumi része, pedig üvegmosóval is átsikálom, elmosom, és 2 naponta kifőzöm.. Nem tudom mitől van, már én is akartam kérdést kiírni.

Cumisüveg-váltás lesz a megoldás?

2012. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is AVENT van, és semmi szaga nincs. Mikor megvettem, kifőztem, utána csak sima mosogatószeres vízzel mosom és semmi szaga nincs.
2012. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én Aventest használtam 1,5 évig és csak akkor lett büdös, ha mondjuk sokáig volt benne a tápszer, mert elfelejtettem vagy nem tudtam elmosni... De bármelyik fajtába lett volna az is büdös lett volna ettől. Én amúgy mindig forró mosószeres vízzel mostam el csak, kivéve amikor ilyen büdi lett, akkor a Chicco-s sterilizálós folyadékkal fertőtlenítettem, annak citrom illata van és elég erősen átveszi, így mondjuk azután is kell egy mosószeres öblítés, de a szag teljesen eltűnik.
2012. márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is Aventosat használok. Nem büdös, nem szürke. Furcsa, hogy neked meg az. Az én fiam is tápszeres, én van, hogy benne felejtem a tápszert, ha kobontom az üveget az egy vegyifegyvernek elmenne simán, de kimosom mosogatószerrel és kész. Vagy néha kifőzöm, vagy nagynéha chiccos fertőtlenítőbe áztatom. Vagy 2 hetente 1-2 alkalommal bedobom a mosogatógépbe, csak poharakkal, vagy csak a cumisüvegeket, cumikkal együtt, és 1 órás programmal elmosom.
2012. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!