Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel lesz nehezebb? Bele...

Mennyivel lesz nehezebb? Bele merjek vágni?

Figyelt kérdés

A fiam 7,5hónapos.Úgy gondoltam/tuk,hogy mikor betölti az 1.életévét,szeretnénk próbálkozni egy kis testvérrel.Ő most még nagyon bújós,és állandóan cipeltetné magát.Ez mennyire fog megváltozni,ha nagyobb lesz?Hogy szoktathatnám le róla?Szépen el van mostanában magában is,és már forog,és ülni is próbál.A férjem csak hétvégente van itthon.Külföldön dolgozik,így nagyon nem tudnák terhesen a segítségére folyamodni.És ha itthon van,akkor is mindig mást csinál-imádja a fiát-de van hobbija(péntek este/éjjel gitározik),nagy a telek,füvet kell nyírni,mindig van szerelni való....és ugye ő DOLGOZIK,neki pihennie kell(mintha én a seggem vakargatnám egész nap)

Olyanok válaszait várom elsősorban,akik hasonló helyzetben vannak voltak.Hogy oldottátok meg az utolsó hónapokat,és a pici babával az elsőket?Előre is köszi


2009. jún. 14. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most jön a kistesó a nagyobb 20 hós.

De fejlettségében inkább olyan mint mondjuk 15 hós korában (még nem beszél, egésznap felfedezne de nem érti a tiltást stb. szóval baromi nehéz korszakhoz értünk).

Én férjemnek nem hobby-ja van, hanem rengeteget dolgozik ráadásul nagyon stresszes melót, ha itthon van alszik, a gyerekkel még csak csak elvan, de házimunkát idejét se tudom mikor csinált.

Persze én nem piszkálom, mert látom hogy milyen fáradt illetve egy kis nyugira lenne szüksége.

Nekem sincs semmi segítségem, egyik nagyszülő se kíváncsi ránk (és ez nem rajtunk múlott). Szóval be vagyok parázva rendesen mi a fene lesz itt még egy újszülöttel.

Jónéhány barátnőmnek született nemrég a második szintén ilyen korkülivel és azt mondják, egész más. A második gyerkőcökkel vhogy sokkal könnyebb mint az elsővel volt, lehet csak szerencse de mindkettő kb. szopizik, alszik, estefelé sírdogálnak csak.

A nagyobbakkal mindhárman megküzdöttünk rendesen.

Szóval ez biztat de nagyon :)


Az hogy a babád milyen típusú, az nem tudom mennyit változik, mert az én kisfiam sose volt ilyen "anyamániás" ölbebaba (akkor nagyon sajnáltam.:(( ) és most sem az.

A másik amit akartam írni még erre, hogy mi is próbálkoztunk onnan, mikor a kisfiam olyan 11 hós lett és mégse jött össze egyből, szóval ez is benne van a pakliban hogy kistesó nem akar olyan könnyen sikerülni mint az első pl.

Egyik ismerősömék 1 éve próbálkoznak kistesóval, miközben meg a lányuk egy hónap alatt spontán sikerült 3 éve.

2009. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször feltettem ezt a kérdést, de nem nagyon kaptam épkézláb választ. Nincsenek itt többgyerekes anyukák?

Mi is így vagyunk, mint te. A kislányom ugyan már 13 hónapos, de most lett egy pozitív terhestesztem. Terveztük, meg örülök is, de most egy kicsit meg is ijedtem. Nagyszülőkre nálunk sem lehet számítani. A férjem meg este 7-kor jár haza. Hétvégén is dolgozik. Amikor itthon van, akkor meg hagyjam őt pihenni. A ház körül olyan minden, hogy már ég a pofám. Meg is kapjuk a rokonoktól, hogy minek nekünk családi ház, miért nem jó a panel?!

Szóval én is félek, de én akartam, majd csak lesz valahogy.

A kislányom egyébként az első 6 hétben folyamatosan ordított, ha a kicsi is ilyen lesz, a férjem már megígérte, hogy világgá megy. De mindenkitől azt hallom, hogy a második gyerek jobban viselkedik. Hát remélem!

2009. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Most nem értelek benneteket. Panaszkodtok, hogy milyen a férjetek meg semmi segítség (nekem sincsen), akkor ha ilyen férkekkel vagytok megáldva minek még egy gyerek? Még egyel is nehéz ha nincs segítség. Az én párom is 12 órázik de mindenbem a segítségemre volt és van. Nem járkál el szórakozni stb... Hobbija a számítógépezés de mindenben számíthatok rá mégsem vállalunk be még egy gyerkeket. Az anyagiak miatt sem és mert épp elég egyet is felnevelni és megoldani majd a hosszú nyáriszüneteket. Szerintem gondoljátok meg ezt. Ha pedig annyira akartok még egy picikét akkor sajnos be kell vállanlni a vele járó következményeket is.
2009. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sziasztok! úgy látszik, ide csak a leendő kétgyerekesek írnak :))))

én is tettem fel hasonló kérdést, szintén nem nagyon volt válasz, talán nekem is az Első válaszoló írt.

az én fiam 15 hónapos lesz a tesó születésekor, a pánik enyhe kifejezés arra amit érzek azokkal a hónapokkal kapcsolatban...

a terhesség végétől nem is annyira (bízom benne, olyan aktív tudok lenni, mint az elsőnél), de a szülés utáni első fél évtől rettentően félek.

az igaz, hogy sokkal rutinosabb leszek a picivel (már nem bújom majd a netet hasfájás elleni tippekért stb.), de attól tartok, hogy a "nagy" hogyan fogadja majd. hogyan magyarázom meg neki, hogy picit várjon, mert a tesó szopik, vagy miért nem tudok azonnal vele foglakozni... és ismét jönnek az éjjeli 3 óránkénti kelések, miközben a nagy majd pörög egész nap (már most is csak egyszer alszik nappal 1 órát). segítségem nem lesz.

szóval, úgy gondolom, sokkal nehezebb lesz elő hónapokban. utána viszont könnyebb lesz, mert tudnak majd együtt játszani. a nagyobb korkülönbségű gyerekeknél talán ez később jön el és addig anyának nagyobb szerepe lesz ezen a téren.

remélem, menni fog :)

2009. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első sorban azért szeretnénk kis testvért,mert mindkettőnknek van legalább 2 testvére(férjemék 7en vannak tesók).És nem akarom,hogy egy szem kis nyafka gyerkőcöm legyen.Most nem bántani akarom az egykéket!!!Uram bocsá...de ismerek nagyon önző egyedüli gyerkőcöket(unokaöcsém)

Másodszor a szocpolt is előre fölvettük a 2 gyerekre,igaz lenne még 7évem arra hogy a 2.megszülessen,de nem akarok annyit várni.Szeretném ha jól kijönnének egymással.

Harmadszor a férjem nem egy csélcsap,és néha én érzem magam már házisárkánynak hogy mindenben elakadok,de én ezt arra fogom,hogy mióta terhes lettem,megszületett a fiam,szinte semmire sincs időm.Se hobbi,se barátok...és ugye még szopik,tehát max 3,5óra múlva otthon kell lennem.Míg ő akkor megy és oda ahova akar.Nem panaszkodhatom,mert havi 2-3x főz rám/ránk,el is mosogat...igaz takarítani nem szeret,de addig elviszi a fiunkat sétálni,hogy én nyugodtan takaríthassak.

Az 1.terhességem maga volt a csoda,se rosszullét,se görcsök,épp csak az utolsó pár hét volt nehezebb...ezért félek egy kicsit ettől,és igaz,hogy a 2. babával már könnyebb lehet,mert van már tapasztalatom....

Köszönöm a válaszokat,és mindenkinek nagyon szép napokat kívánok.

2009. jún. 14. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!