Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja 6 honapos...

Mi lehet a baja 6 honapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Reggel ota lazas a kisfiam. Olyan 38 fok korul. Adtam neki lazcsillapitot, az lehuzta neki, de megint lazas. Voltunk orvosnal, semmit nem talalt nala. Nincs megfazva, nem kohog, csak nyugos. Mit csinaljak meg? Mitol lehet ez?
2009. jún. 12. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy ez:

Háromnapos láz Exanthema subitum; ártalmatlan, vírus okozta fertőző betegség, szinte kizárólag csecsemőben és kisgyermekben fordul elő. Három napig magas láza van a betegnek minden egyéb tünet nélkül, a láz hirtelen esik le a normálisnál akár valamivel alacsonyabb szintre és megjelenik a törzsön, végtagokon, ritkán az arcon a világosvörös kiütés. Ezzel a betegség véget is ér, szövődmény vagy maradandó károsodás még soha nem fordult elő. Kezelést nem igényel. Lappangási ideje 1-2 hét. Elkülönítésnek nincs értelme. A betegség valószínűleg egész életre szóló védettséget hagy maga után.

Hűtőfürdőt sztem alkalmazz, nekem azt mondták, (mi is átestünk rajta), hogy először a hűtőfürdő, és ha az sem segít, akkor a lázcsillapító. Hűtőfürdőnél fontos, hogy a buksiját is bevizezd! Jobbulást!

2009. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy a foga jön?
2009. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
lehet mind2. Foga meg nincs, de nem latom, h be lenne duzzadva az inye. Fogzaskor akkor lazas amikor jon at a fog? az meddig tart?
2009. jún. 12. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:

szia,

az en kisfiam is holnap lesz 6 hos, 2 hete estunk at a 3 napos lazon. semmi tunete nem volt, csak laz, de az idonkent 39,6 is. en nagyon megijedtem, korhazba utaltak, nehogy vesemedence gyulladasa legyen, 1 ejszakat bent tartottak minket, vegul minden negativ lett. a lazat, a kupok csak ideig-oraig csillapitottak. 3 nap utan, mintha elvagtak volna, 4. nap kijottek a kiutesek, ami erre a virusra altalanosan jellemzo, onnan is tudtak vegul, hogy ez az volt.

gyogyulast nektek!

2009. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
valoszinu, h ez a 3 napos lesz,mert meg mindig lazas. Koszonom a jo tanacsokat!
2009. jún. 13. 09:39
 6/6 A kérdező kommentje:
csajok, h mennyire igazatok volt. Elmult a laz 3 nap utan es most tiszta kiuteses a pici....koszonom. Az orvos nem mondott semmit, itt meg tudtatok segiteni!!!
2009. jún. 15. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!