Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2.5 hónapos babátok mit tud...

2.5 hónapos babátok mit tud már csinálni? Mennyit eszik? Éjszaka alvás? Átfordulás gagyogás?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2,5 hónaposan evett, aludt, mosolygott. Éjszaka még 3 óránként evett. Ennyi. Forognia még nem kell. Az igazi fejlődés majd ezután jön.
2012. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ilyet miért kell kérdezni? 2,5 hónaposan nem sok mindent csinál! Igaza van az elsőnek.
2012. márc. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát csak azért mert a mi babánk jan 2-án született már gögicsél, az éjszakát át alussza (este 8-tól reggel 6 ig), és tegnap fürdés elött meztelenkedtünk és hasról át fordult és egymás után megcsinálta 3-4 szer azóta is csinálja, szépen tartja a kis fejét, és ilyen hangokat ad: gu hágu. Ismerősöknek is fura milyen nagy pedig csa 3350 el és 52 cm-vel született most 6100 és 62cm.Úgy viselkedik mint egy 3-4 hónapos.
2012. márc. 18. 19:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát csak azért, mert a mi babánk jan. 2-án született, és már gögicsél, az éjszakát át alussza, (este 8-tól reggel 6 ig), tegnap fürdés elött meztelenkedtünk, és hasról át fordult, és egymás után megcsinálta 3-4 szer, azóta is csinálja, szépen tartja a kis fejét, és ilyen hangokat ad: gu hágu. Ismerősöknek is fura milyen nagy pedig csa 3350 el és 52 cm-vel született. Most 6100 és 62cm.Úgy viselkedik mint egy 3-4 hónapos.
2012. márc. 18. 19:48
 5/14 A kérdező kommentje:
persze mosolyog is és igényli a beszélgetést nappal sokat fenn van.
2012. márc. 18. 19:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Ügyes a babád valóban! De szerintem nem mérvadó,hogy kinek a babája mit tud, mert ahány baba annyi féle.


Az enyém pl hátáról az oldalára tud fordulni, meg emelgeti a fejét, és átforatja. Egyszer már kinyomta magát a kezével hason,de abban a pillanatban vissza is "zuhant".

Meglepően sokat "beszél" ő is, olyasmi hangokat hallat mit a te babád.

Ezen kívül egy mosolygép, amint kinyitja a szemét már mosolyog.


3 óránként eszik éjszaka, tegnap eddig először 5 órát aludt egy huzamban este 9-től. Sajnos hajnal 4kor kel, és ébren is van következő szopiig (sokszor mé utána is). Nappal elég sokat alszik.

2012. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az én kérdésem volt egy hónapja:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Nem tudom miért mérgesek a már tapasztalt anyukák ezért, de minket tapasztalatlan első gyerekes anyukákat érdekel mert aggódunk és ha esetleg van a közelben egy miénkkel egykorú baba aki ügyesebb anyuka elmondása szerint akkor megijedünk.

Amúgy nagyon ügyes a babád büszke lehetsz rá!:)))

2012. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is uezeket csinálta a gyerek 2,5 hónaposan, viszont hónapról hónapra változnak még ilyenkor. Ő pl hasonlóan a tiédhez átfordult (hasról hátra),de később erről leszokott és most 5 hónapos, de nem is tudja (még vagy újra?).

Ami pedig az alvást illeti, a 3.havi oltás után újra felébredt éjszakánként 1x, ami a hozzátáplálás kezdetéig tartott. (5 hónapos koráig, azaz 2 héttel ezelőttig)

Persze, örülj, hogy ügyes a babád, de nálatok is változhatnak a dolgok, nem kell készpénznek venni, ha már most tud/csinál valamit.

2012. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én kislányom állandóan gügyög, kurjongat. Vigyorog reggeltől estig. Hason fekve hosszan kitámaszt, könyököl és nézelődik. Tenyerét már nem húzza ökölbe, és nyúlkál a tárgyakhoz, pl cumit kiveszi a szájából, meg piszkálja a lógókat a szőnyegén. Kétszer átfordult már hasról, de szerintem csak a súlya húzta át és véletlen volt :D

Fogalmam sincs mennyit eszik, anyatejes csak. 3-4 óránként napközben, éjjel pedig alszik, egyszer kel hajnalban, 6 körül. Tegnapra kibújt a jobb alsó fogacskája. Már egy pár hete folyik a nyála és rágta az öklét, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar fog lesz. Mondjuk a középső lányomnak is hamar jöttek.


Ő kicsit idősebb, mint a te babád, dec. 26-i, szóval mindjárt 3 hós. 7,3 kg és 62 centi (4 kilóval született), szóval nagy baba.

2012. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom dec.21-én született. Ő is ilyeneket csinál (1,5 hósan már átfordult),szerintem ügyesek,mert a kisfiam ennyi idősen meg nem csinálta ezt. Kicsit előbb csinálnak mindent,de ez semmit nem jelent max. azt,hogy jó mozgásúak esetleg hamarabb elindulnak.De nálunk a prímet az viszi,hogy 8 napos kora óta átalussza az éjszakát...10-12 órát egyhuzamban...Imádjuk is érte! :)
2012. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!