Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy 9 hós baba...

Normális, hogy egy 9 hós baba nem eszik rendes ételt, csak szopik?

Figyelt kérdés
9 kilós,jól fejlett,hurkás egészséges baba, aki csak szopik. Egy két falat bébi ételt megkóstol és ennyi,nem eszik többet. Se répa,zöldség,gyümi,semmi. Mi a véleményetek erről?

2012. márc. 18. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem már szüksége lenne olyasmikre, amiket az anyatej nem tud továbbadni (pl. vas).
2012. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen babák, A fiam 10 hónaposan kezdett el jobban eszegetni.
2012. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
elvileg 6 honapos korara merül ki a vastartaleka, amit az anyatejjel sem tudsz potolni. Ugyhogy szerintem probalkozz minel többet.
2012. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2012. márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A száraz tény: a WHO ajánlása szerint akár a baba 1 éves koráig minden fedezhető az anyatejből.

A személyes tapasztalatom: annak idején kislányom nagyon nehezen kezdett bármit elfogadni az anyatejen kívül. 6 hósan elkezdtük a hozzátáplálást, de nem jutottunk 2-3 kiskanálnál tovább. Minden trükköt bevetettem, de 1 évesen a táplálékának 80-90%-a anyatej volt még. Akkor kezdett el jobban eszegetni.

A súlya megfelelően gyarapodott, kiegyensúlyozott volt, jól aludt. A gyerekorvos nem aggódta túl magát, csináltatott vérképet, és mivel az is rendben volt, azt mondta, ne erőltessem, majd eszik ha akar. Pedig akkoriban ennek még nem volt nagy hagyománya.

Nem származott hátránya belőle. Ma ,már kamaszlány, testileg, szellemileg egyaránt remekül fejlődött, amióta a világon van.

Tehát szerintem egyáltalán nem baj, ha 9 hónaposan még csak kóstolgat.

Hozzá kell tennem, hogy a kisfiam 8,5 hónapos, és kb. ugyanitt tart.

2012. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 9,5 hósan kezdett normálisan kajálni!Addig 2-3 kanál,azis max napi egyszer!


Ennek ellenére fél évesen 8,5kiló volt, 9 hósan 9,5kiló!1 évesen 10,5kiló!Ezis babafüggő,kinek meddig van rászüksége...Mikor hajlandó kanalazni...


Szerintem nemkell aggódni!

2012. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért próbálgasd de ne bébiétellel,egy ekkora babának már szüksége van húsra,tejtermékre,gyümölcsre,zöldségre,mert az anyatej már nem tartalmaz elég vitamint,táplálékot számára.Nem hinném hogy baja lenne,de mindenképp próbálgasd,mert nem túl jó ha 1 éves kora előtt nem ismerkedik meg semmivel.nehogy valami allergia kialakuljon,vagy vitamin hiány később,ugyanis a mai trenddel ellentétben az ételek nagyrészével jobb 1 éves kor alatt megismerkedni.
2012. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül gond,de kóstoltasd vele folyamatosan.nem kell erőszakoskodni,de minden nap adjál neki amennyit elfogad.

Sajnos egyértelműen nem lehet kijelenteni,hogy gondot okoz -e,nálunk pl vashiányos lett. Persze engem mindenki leszólt,hogy az anyatejjel átmegy a vas is és elég az a gyereknek,hát úgy látszik én UFO vagyok vagy a gyerekem az.

2012. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a WHO meg sok mindent mond,aztán vagy úgy lesz,vagy nem. Nem vagyunk gépek.
2012. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon nagyon utána olvastam, és átmegy a vas is az anyatejből! Utána olvastam, mert a kisfiam is kb. 10-11 hónaposan kezdett el eszegetni, addig egy étkezés sem volt kiválva. A kanalat és a pépeket utálta, tehát rögtön a csipegetéssel kezdődött a kaja utáni érdeklődése.

Most egy éves - már "csak" 3-szopik, de abból kettő az elalvás miatt.

2012. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!