Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet babát termálvízben fürdetni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hova érdemes pici babával nyaralni menni? Vízpart mellé szívesen mennénk, de ők még nem bírják a hőséget, és hiába van 40 fok, nekik akkor is hideg még a nyílt víz, hogy pancsolhassanak egy kicsit. Ti hova viszitek a babátokat?
2009. jún. 12. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a termál vizet egyáltalán nem ajánlanám csecsemőknek.A magas hőfoktól gyorsabban szaporodnak benne a bacik,és eléggé durva dolgok vannak benne,ami felnőtteket is megbetegíthet,nemh csecsemőket.Inkább nyílt víz,mert a természet sokkal jobban tisztítja.Lehet kicsit hidegebb,de őket még amúgy sem lehet órákig a vízben tartani.A 26-27 fokos Balaton pedig pont jó,babaúszáson is ilyen a víz hőfoka.
2009. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Termál vízbe még a 6-7 éveseket sem engedik be itt Hajdúszoboszlón, és a babamedencékben rendes"csapvíz" van. Viszont minden nyáron (szerintem minden strandon) van 2-3 hét amikor hasmenéses járvány van a bacik miatt én nem viszem ki a lányomat 2 éves koráig. Itthon pancsizik. Ha Nyaralni akartok keress bababarát szállodákat. Itt is van olyan ahol a szállodában van külön babamedence, nem kell az össznépi dagonyába menned. Nagyon sok szállodának van saját medencéje, ahová 1 éves kor után be viheted szerintem a kicsit, csak előtte kérdezd meg mivel tisztítják a vizet. Ha nagyon klóros az nem használ nekik. Szabad vízbe, Balcsi, tenger inkább jó menni. A mély vízbe úgy sem engeded a gyerkőcöt a sekély pedig elég meleg lehet jó időben, hogy pancsizzatok.

Mi inkább a hegyekbe mentünk, sétáltunk a faluban ahol a fogadó volt. Volt saját medence, szauna, játszótér. Nagyon élveztük! És drága sem volt.

2009. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A termál vizet én sem javaslom...ha Balcsira akartok menni, és hidegnek találod a vizet, vegyetek egy pici, felfújhatos medencét, mersz bele vizet, kiteszed a napra, pillanatok alatt felmelegszik, és máris pancsizhat a gyerkőc:)
2009. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!Valóban vigyázni kell a termál- ill. gyógyvizekkel,ezek kifejezetten károsak a kicsik számára!

Gyakran még a felnőttek is csak korlátozott ideig ázhatnak bennük,mert a bennük található kémiai anyagokat is "túl lehet adagolni".

Mi is Balcsira megyünk,kisfiam akkor 6 hónapos lesz.Őt még biztosan nem ismertetjük meg a Balaton vizével :),inkább pici felfújható pancsolót veszek és majd ott locsizhat kedvére.

Jó ötlet bababarát szállást keresni,így Ti is lazíthattok egy kicsit.

2009. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
18 év fölött!!!!!!!!!!!
2009. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a termálvíz sem a hőfoka, sem pedig az összetétele miatt nem javasolt babáknak, de még kisgyerekeknek sem. természetes vízbe már kicsit beviheted 10 hónapos kora körül (vagy inkább meglötykölheted picit benne, hintáztatás, stb), én viszont pont a fertőzésveszély miatt strandra, uszodába sem viszem majd a most 11 hós babámat még hosszú ideig.
2009. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!