Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány naponként kell, ajánlott...

Hány naponként kell, ajánlott fürdetni egy babát? (3 hónapos)

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs bőrprobléma ,akkor minden nap!
2011. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

állítólag 2 naponként a legjobb.


én naponta fürdetem, mert szerintem az alvásra hangolódás fontos része.

2011. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Magyarországon a napi fürdetés a megszokott. Tőlünk nyugatra bizony nem mindennap fürdetik a babákat.. Pl az USA-ban bevett szokás, hogy csupán 2 naponta... Különben a bőrnek tényleg sokszor jobb...

Az altatást meg meg lehet a napi fürdetés nélkül is oldani, nem feltétele annak, hogy kialauljon a "napi rutin".. Pl. sokan délelőtt fürdetnek, ezzel indul a nap, esére meg más ceremóniát vezettek be.

2011. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi először hogy megtanulja hogy fürdés után fekvés naponta fürdettük. Aztán egy darabig kétnaponta mert nagyon száraz volt a bőre. Most megint naponta fürdünk és mivel már tud ülni hatalmasakat pancsol:):) Szerintem ha bírja a bőr fürdesd naponta.
2011. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A nem magyarok (cig.) hetente. És a babáját is csak 4-5 naponta. durva.


én mindennap megfürdetem, mert ez az alvás előtti "szertartás" része. viszont volt már olyan, hogy kimaradt, mert meghúzodott a karom és nem tudtam felemelni.

2011. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, akkor csak velünk nem stimmel valami, ugyanis ha 2naponta fürdik, akkor bizony büdös a kicsi, bebukja a nyakába a tejet, és nagyon ki is pirosodik.

Szóval ezért mi naponta fürdetünk.

Amúgy a babák porfogók, a redőket egyszer töröljétek ki olajos vattával, tiszta ágy tiszta ruha... a poént nem lövöm le.

2011. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A napi rutin megszokásához és a nyugodtabb éjszakákhoz jobb ha naponta. Viszont annyira érzékeny még a bőrük, hogy jót tesz nekik ha kicsit pihentetve van és a normál bőrflóra ki tud alakulni így a 2 naponkénti verzió is jó.

3-4 naponta már nem túl egészséges.

2011. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Off.Kedves 18.51-es.Honnan tudod,hogy a cigányok hány naponta fürdetik a gyereket?A %-odból is látszik,hogy jó nagy bunkó paraszt vagy.Bocsi kedves kérdező.
2011. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért ennyi a pontom, mert lepontozott a csaj mert nem azt írtam, amit hallani akart. és onnan tudom, hogy van a családban egészségügyben dolgozó. és nem szégyenlik, hogy nem fürdenek, mert nekik ez a megszokott. miért bunkózol? ilyenek cseszik el az ember napját!!!
2011. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Angliaban elek.En naponta furdetek.Baratnom kisfianak borproblemai vannak es hetente 1szer furdetheti minden tusfurdo es sampon nelkul.

Magyar lany es nem roma.

Masik angliai baratnom tesoja Svajcban lakik es neki is heti 1-2 alkalmat mondtak.

A vedono nekem minden masnapot javasolta, de a lanyomnak szulsege van ra lelkileg.

2011. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!