Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kaját adjak tízóraira,...

Mennyit kaját adjak tízóraira, és mit?

Figyelt kérdés
Eddig úgy alakult a napunk, hogy 8kor reggeli (tápszer), majd 11-fél12 ebéd. Közte aludt egy órát. De most szeretném úgy kialakítani a rndjét, hogy 8kor reggeli, 10 körül pl banán, dél-fél 1 ebéd. Ezt lehet így? Ilyenkor tízóraira kevesebb kaja kell? Vagy adjak neki rendes adagot? De akkor nem lesz éhes ebédnél. És mit lehet adni tízóraira. (6 hónapos)
2009. jún. 12. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Üveges bébidesszertet adhatsz neki vagy párolt almát,

a banánnal nagyon jóllaknak én délután szoktam azt adni pl vásárlás előtt, hogy kibírja vacsiig.

2009. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez így nem ment, mert nem éhezett meg.

Így alakul:

Reggeli 8-fél 9: tápszer, "tízórai" 11-fél 12: gyümölcs (alma+banán+őszi, alma+őszi+babakeksz,...egyéb). Utána alszik egyet. Fél 2-2 körül van ebéd, ami főzelék v főzelék + hús v rizs + hús + zöldség. 4 körül alszik kicsit. 5 körül eszik uzsonnát, ami tejpép/joghurt + gyümölcs/főzelék. Majd 8 körül vacsora, az mindig tápszer. Fél 9-9 körül alszik. Este vagy fürdés előtt fél órával, vagy utána eszi a vacsorát, éhségtől függően.

Mivel nem eszi meg a "kötelező" mennyiséget tápszerből, így pár napja a gyümölcsébe belekeverek 2-3 kanál port. Úgy szívesen megeszi, és én is nyugodtabb vagyok.

7,5 hónapos.

2009. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

08:47

Bocs, a "mennyit"-re nem válaszoltam.

Én így csináltam: megvettem egy üveges gyümölcsöt, olyat, amiről tudtam, h nem csak ímmel-ámmal eszeget majd belőle. Ilyen az őszi, imádja a lányom. Kitöltöttem abba a tálkába, amiből eszünk, és leteszteltem, h mennyit eszik meg belőle. Legközelebb igyekeztem annyit adni. Ha nem kell több, mindig jelzi (nem nyitja a száját, kitolja a kaját a nyelvével,...). Ha meg úgy láttam, h van még kedve enni, akkor kisebb adagokkal bepróbálkoztam még.

Sokszor adok házit, tegnap 2 nagy alma, 1 banán, 2 őszibarack ment a turmixgépbe. Aztán bébiételes üvegbe töltöttem, 2,5 adag lett, egyiket a hűtőbe raktam, az lesz a mai tízórai, a maradékot megette tegnap. Nem nagyon figyelem az adagokat, persze nem is egyformán eszik, fogzáskor pl bele kellett imádkozni az ételt.

Nem igazán méregetem, annyit adok, amennyit kér, max csúszik az ebéd, ha később éhezik meg.

Lehet, h rosszul csinálom, de nem fogok gyümölcsből csak keveset adni a babámnak azért, h jobban csússzon a zöldség délben. Valószínű, h a védőnő ezért leszúrna, de nem szoktam megosztani vele az étkezési szokásainkat. :))

2009. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 12. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!