Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit fogok kapni a 2. gyerekre?

Mit fogok kapni a 2. gyerekre?

Figyelt kérdés
tervezzük a második babát. most gyeden vagyok. ha még gyed alatt születik meg a másik baba akkor mit kapok?illetve ha gyed lejárta után születik meg?most 60 ezer körül kapok. akkor mennyit fogok kb?köszi
2009. jún. 11. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Mindenféleképpen gyest fogsz kapni.A gyedhez munkaviszony kell.
2009. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos?
2009. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a baba születésekor a nagyobb még nincs két éves akkor ugyanannyi gyedet fogsz kapni mint most, de ha elmúlik két éves akkor csak gyest
2009. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy él-e a munkaviszonyod közben. Ha nincs, akkor csak gyes.
2009. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
munkaviszonyom van akkor tehát gyedet ugye?két babára is ugyanannyi mint egyre?
2009. jún. 11. 21:30
 6/7 anonim válasza:
53%
A munkaviszony nem számít. A lényeg, hogy amikor az elsőt szülted, biztosított voltál-e. Az utána kapott tgyás, gyed, beleszámít a 180 nap biztosításba. Ha még a gyed lejárta előtt fogsz szülni, akkor továbbra is ezt az összeget fogod kapni, egészen a második gyerkőc két éves koráig. Ha letelik a gyed az elsővel, de már terhes vagy, akkor érdemes táppénzre iratnod magad. Ha viszont a második baba előreláthatólag 2010 április 30-a után fog születni, akkor a fentiek nem biztosak.
2009. jún. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha fenáll a munkaviszony, akkor biztosítottnak számítasz, tehát a 2. gyereke előtt is volt biztosításod. 2x kérdeztem meg szakértőt ezügyben.


"A kérdésem az lenne, hogy hogyan alakul a tgyás, gyed, gyes, táppénz összege 2. gyermeknél ebben a két esetben: a 2. gyermek születéséig az első még nem töltötte be a 2. életévét, tehát gyeden vagyok, illetve ha 2. és 3. életéve között van és gyesen vagyok? Ilyenkor mi alapján számolnak? Munkaviszonyom határozatlan idejű szerződés."


válasz:"Akár a gyedbe, akár a gyesbe szülsz, 0 bérezett nappal a következő tgyás és gyed alapja a jelenlegi szabályok szerint az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese."



Másik:

"4 év folyamatos munkaviszony ( határozatlan idejű szerződés) után jöttem el gyedre az 1. babával. Most hallottam a tévében, hogy csak akkor kapok gyedet, ha 1 évet dolgoztam. A 2. gyereknél ez hogy alakul? A 2 gyerkőc között nem akartam volna visszamenni dolgozni, főleg nem 2 évre, aztán meg újból eljönni gyedre, mert ez nagyon rossz nekem is és a munkáltatómnak is."


Válasz:"Biztosításban töltött idő számít bele az előzetes biztosítás, mint egyik jogosultsági feltételbe. Aki munkaviszonyból vagy más biztosítási jogviszonyból - gyakoriak még az egyéni vagy a társas vállalkozás - ment babázni és ez a jogviszony nem szűnik meg közben, annak végig ketyeg az előzetes biztosítása."

2009. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!