Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor 6 hónapos lesz a...

Amikor 6 hónapos lesz a babám, vissza kell mennem dolgozni. Mit tanácsoltok, hogyan kellene történnie a szilárd ételre való átállásnak addigra?

Figyelt kérdés
Vagy tápszert kapott? Azt nem szeretném :( A reggeli és esti szopit szeretném megtartani, amíg tudom, bár munka és ritka szopi mellett gondolom, hamar el fog apadni a tej :(
2009. jún. 11. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha most még csak tejcsit kap, kezd előszőr almával, sütőtökkel, répával, aztán szépen fokozatosan vezesd be a többi félét. Pl.: tejpépek, zöldborsó, paradicsom,

Nekem megmondom őszintén a sokféle kapható kész bébiétel segített, mert rá van írva hány hóstól lehet adni a babának.

Ha meg elfogy a tejed, rengeteg féle tápszert lehet kapni, de majd kérdezd meg a védőnőt vagy a dokitokat, hogy ajánl e konkrétan valamilyet.

Babám 8hós múlt reggeli és a vacsi táp.

2009. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
szerintem 6hósan max 2étkezés lehet darabos,de inkább csak egy.Miért kell őt addigra darabosra szoktatni??? Tápit miért nem ehet?
2009. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem írtad, hogy mennyi idős a babád. Ha időben kezded (4 hónaposan), és szeretni fogja, nyugodtan ki tudsz váltani 3 étkezést 6 hónapos korára. A lényeg, hogy a napi 500 ml tej/táp/tejpép meglegyen. Nálunk 6 hónapos volt, amikor kevés volt már neki a két szilárd étkezés. Drukkolok.
2009. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom 4 hónapos, és 7 hónapos lesz, amikor vissza kell mennem dolgozni. Mi elkezdtük a gyümievést egy hete, egyenlőre alma és őszibarack a menü tízóraira, és uzsira. A többi étkezés pedig szopi. A jövő hónaptól akarok már variálni, úgy, hogy sütőtök, krumpli almával vagy sárgarépával ebédre, vagy vacsira. Aztán utána még nem tudom, egyenlőre itt tartunk. Amúgy, amennyit szopizik a babád, annyi tejed lesz is. Mindig annyit termel a tested, amit a babód megeszik. Akkor fog elapadni teljesen, ha már majd egyáltalán nem szoptatsz, emiatt ne aggódj. Remélem tudtam segíteni.
2009. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen a korát elfelejtettem, most 10 hetes, 3 hósan gondoltam elkezdeni az átállást. Most anyatejes kizárólag. A tápszertől félek, de ha az jobb a babának, lehet, hogy részben az lesz (mi anno már 3 hónapostól kaptunk gyümiket meg feles tejet, félek, a tápszerben adalékok is vannak, de nem tudom).

2009. jún. 12. 08:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!