Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos tápszeres babámnak...

3 hónapos tápszeres babámnak kevés a napi 4-szeri étkezés? Így hogy fogom a hozzátápláláést elkezdeni? Vagy majd bevezetek + egy kajálást?

Figyelt kérdés
Reggel 9 körül ébred először,és 3 és fél óránként igényli csak a kaját. Szépen fejlődő,kiegyensúlyozott baba!Este 8-kor fürdés,vacsi,alvás reggelig.
2009. jún. 11. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírásodban ott a válasz - a babád igényli a kaját a saját idejében, jól fejlődik, minden rendben van.

Én nem erőltetném, csak figyelném a jeleket, a baba majd "szól", ha több kajára van szüksége.

2009. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám 4 hós, pár hete próbálom a hozzátáplálást.

Nálunk is az a helyzet, hogy 4 óránként eszik, nincs napi öt étkezés, és nem is hajlandó két étkezés közé mondjuk tízórait beengedni.

Szóval nálunk nem hozzátáplálás van, hanem próbálom a főétkezéseket kiváltani. (pl: ebédre tejpép a terv, de még úgy tűnik, nem szabad erőltetnem, mert nagyon megfogja a pocakját, és szenved tőle, szóval még várunk kicsit ezzel).

Most úgy van, hogy amit tízóraira akartam adni gyümit, azt ebédnél adom oda neki, és utána kap tápit, vagy tejcit, ha van tejem. (sajna már vészesen kevéske)


Nem biztos, hogy menni fog a + egy kajálás.

Nálunk egyszerűen nem engedte a baba.

Ordított, hogy miért akarom megetetni, mikor ő nem kérte...

Hihetetlennek tűnt, de ez van.

Lehet, hogy nem jól csinálom.

Biztos lesz itt olyan, aki szokás szerint lehurrog... :-)

2009. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két hét van még hogy 4 hós legyen a babám, szopizik igény szerint, ami annyit jelent 1-2 óránként, alig várom hogy valamelyik szopi helyett almát vagy tejpépet adjak.

Szerintem délben adj neki kevesebb kaját, hogy hamarabb megéhezzen, s akkor tudsz neki ebéd után 1-2 órával almát vagy tejpéet adni.

2009. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez aranyos volt!

Nem láttad még a lányomat, ha nem eszik eleget!!!

Úgy visít, hogy a szomszédok elköltöznének még a környékről is, ha nem adnék neki még!!!

Te abba tudod "idő előtt" hagyni a szopiztatást?

Mármint tudsz kevesebbet adni a gyerkőcnek, mint amennyit enne?

Nálunk ez lehetetlen!

(ja, az utolsó előtti válaszoló vagyok)

2009. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!