Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig/hány hónapos...

Mennyi ideig/hány hónapos korig célszerű/kell tápszert adni a babáknak?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon szépen eszi a főzelékeket, gyümölcsöket, és nagyon nem kér már utána a tápszerből. Éjjel, ha ébred, akkor kap teljes adagot belőle. Napközben csináljak csak tápszeres étkezést? 6hónapos.
2009. jún. 11. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

úgy tudom, legalább 1 éves korig

igen, legyen csak tápszere étkezés is, mondjuk reggel és este

2009. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hónapos és már nem eszik. 1 hónapja elkezdetem a tejhez szoktatni és mostanra már teljesen leváltottuk. Semmi baja nincs és jobban is lakik mint a táptól.
2009. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb egyéves koráig nem árt ha eszik legalább reggel és este tápszert.A tej azért nem annyira jó szerintem,mert a tejben fele annyi tápanyag és vitamin sincs,mint a tápszerben.Tápszerből egyébként lehet csinálni kakaót ha este azt szivesebben issza.
2009. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves korig szükségük van a napi 5-6 decinyi anyatejre, vagy tápszerre. Én reggelire és vacsorára adtam neki. Ebédre főzeléket, uzsonnára gyümölcsöt kapott.

Amíg nem evett meg egy adagnyi főzeléket, addig főzelék után kevertem be neki tápszert is, de csak annyit amennyi hiányzott.Értsd úgy,hogy főziből 2 deci volt a mérce, ha csak a felét ette meg, akkor 1 deci tápszert kevertem neki.

1 éves kor után már adhatsz neki tejet is. De ha esetleg a családban van allergia,pl. laktózérzékenység, tejallergia, akkor 3 éves koráig a doki felírhatja a tápszert.


kisfiam most 15 hós, de a mai napig reggelire és vacsira csak a 3 deci tejet fogadja el.

2009. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy 8-10 hós korig szükséges a kb 400 ml tápszer. Ha nagoyn nem akarja meginni, akkor az egyiket helyettesíthetem tejpéppel, vagy ivójoghurttal is, de egy tápszeres étkezést mindenképpen hagyjak meg nála egy éves koráig. Az esti evés legyen az utolsó, amit kiváltok.

Napközben nem kell tápszert adnod neki szerintem, én a helyedben vacsira és éjszaka adnék neki tápszert, vagy éjszaka és reggel, vacsira meg főzeléket, hátha átalussza az éjszakát idővel.

2009. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!