Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran eszik 4 hónapos...

Milyen gyakran eszik 4 hónapos tápszeres babátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos, és arra lennék kíváncsi, nektek milyen gyakran, és mennyit eszik a babátok. Éjszaka már nem kel enni. Reggel 6 fél hét körül kezdjük a napot. Egy nap 5-6 alkalommal eszik(inkább 6 alkalom). Eddig nem volt gond, de mióta nem eszik éjszaka, azt nappal pótolja be. Így viszont 3 óránál többet nem nagyon bír, egyszerre 150 ml vízből csinálok tápszert, így készen kb 167 ml lesz. Szerintetek csináljak többet és akkor ritkábban fog enni, vagy nem baj ha így eszik?
2012. márc. 14. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha most így eszik.

Ezek átmeneti állapotok szerintem, így nem kell aggódnod és mindenáron változtatnod.

Lányom 4 hónaposan tért át a 4 óránkénti evésre, magától. Adagja nem volt sok, és éjjel sem kelt. Ő csak napi 4x evett 4 hónaposan, egyszerűen nem kért többször.

1 hónap múlva viszont újra gyakrabban evett, a hozzátáplálással meg végképp felborult a "rend".

Szóval változnak, más az igényük a hónapok alatt, így lehet most így eszik a fiad, de két hét múlva már ritkábban.

Ha úgy érzed egy evésre többet is kérne, akkor azért kínáld meg őt.

2012. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam három hónapos, este 8-tól reggel 7-ig alszik, így az éjszakai evés kimarad. Napközben általában 5x eszik (3 óránként), de van, hogy csak 4x. Egy alkalommal 170-180 ml-t. Próbáltam többet adni neki (190-200 ml-t), meg is ette néha, de vissza is bukta. volt, hogy el sem fogadta. Szerintem, ha nem sír, ne adj neki többet, inkább egyen többször kevesebbet.

2012. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 és fél hónapos,és egészen a múlt hét vasárnapig napi 5-ször evett 200 ml tápszert,uzsira tejpépet.Szóval ő is 3 óránként,evett és éjszaka kelt egyszer.Nem feltétlenül fog ritkábban enni,ha többet adsz neki.De amikor éhes,úgyis kér.Egyszer próbáltam olyat,hogy este 9-kor még adtam neki (szegénykét felébresztettem),de éjszaka ugyanúgy felkelt.Úgyhogy nálunk ez se vált be.Az én picim hétfőn egyszer csak fogta magát,és átállt 4 óránkénti étkezésre.Ne aggódj,fog ez változni,addig meg had egyen úgy,ahogy ő akar :)
2012. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 12 nap múlva lesz 4 hónapos,napi 5-ször eszik 4 óránként,tápszeres.Este 8-tól alszik reggel fél 8-ig.Eszik reggel 8-kor,12-kor,4-kor,8-kor és még 11-kor csinálok egy álometetést.180 ml-ket eszik.4 hónapos korától fogjuk kezdeni a hozzátáplálást.Próbáld meg,hogy mindig egy kicsivel kitolod az etetési időt,így szép lassan hozzá fog szokni,több időt ki fog bírni.Nekem így állt át a 4 óránkénti evésre.
2012. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 és fél hónapos a fiam egyik napról másikra állt át a 4 óránkénti etetésre nem tudtam elképzelni mé eszik olyan keveset, addig 3 óránként evett, én meg úgyan úgy adtam volna neki evett is de csak 70-100ml, na mondom, erre másnap kiderül h 4 óránként eszik, éjszak is kell és eszik.és már hozzátáplálunk várom majd az átaludt éjszakákat.

reggel 8-9kor ébredünk, 150 ml vízből ő is megeszi a tápit. had hogy úgy egyen ahogy ő akar, nekem 3 hónaposan 2és fél 3 óránként evett de volt h 2 óránként. erre mondta a doki hagyjam ordítani 3és fél 4 óránként kell neki enni. mondom persze kinek van szíve hagyni éhesen, áhhh borzasztó. addig 110,120ml táp, egyik éjszaka egyszer csak 170 ml tápszert evett rácsodálkoztam na mondom ki bukja, de nem.(nem vízből hanem már készen) onnantól 130ml és 180ml közt eszik, mikor milyen éhes. Jah és én mindig többet csinálok neki, inkább hagyjon meg minthogy még éhes legyen és nem bukja vissza ha többet eszik mint előtte, mindig annyit amennyit kér.. mer sose mindig pont ugyan annyit eszik. nem azon a napi 60ml múlik amit a cicák esznek meg.

2012. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!