Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiben mikor tudatosult igazán...

Kiben mikor tudatosult igazán hogy anya lett?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Bennem az első bébinél, mikor kihozták a kórterembe és először cicire tettem,potyogtak a könnyeim....:)
2009. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mikor nevezhetném tudatosnak. Néha még most is csak állok a tükör előtt, kezemben a 14 hetes babámmal és nem tudom elhinni, hogy ennyire szerencsés vagyok.

Felfoghatatlan számomra, hogy ő az enyém és nekem fogja azt mondani, hogy "anya".

Akkor nálam mikor fog "tudatosodni"?

2009. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hósak vagyunk, de még most is olyan hihetetlen. A férjem azt mondta reggel, hogy "ezért érdemes volt várni 34 évet... " :) persze bőgtem....
2009. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Őszintén? Mikor hazahoztuk a kórházból és itt maradtunk estére egyedül , mi hárman. (Férjem, Pici, Én) Sírt , és kétségbeestem, hogy "na most ez mi itt?" Először a félelem fogott el, és remegett a gyomrom, hogy egy kis Élet akar valamit , én az anyja vagyok, ez olyan hihetetlen, egy hete még a hasamban volt. .. és most akkor mi lesz velünk?? az első 3 nap így telt el.Azzal, hogy tudatosult bennem , hogy én milyen új helyet töltök el a családban , a picivel szemben , a férjem mellett... Aztán "összeszoktunk". Sírunk, pisilünk,kakilunk, eszünk, alszunk... de ha felveszem szinte mindig megnyugszik, és ez nagy elégedettséggel tölt el engem és akkor érzem, hogy "anya csak egy van" :)

2009. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Holnap 1 éves a lányom, és annak ellenére, hogy minden percet vele töltök, gondozom, játszok vele, szeretgetem, még nem érzem, hogy anya vagyok. Sokszor csak tűnődöm, hogy biztos az én gyerekem, nemcsak itt hagyták megőrzésre? Nem is úgy nézek ki mint egy anyuka, gyönyörűen vissza fogytam 48 kilóra a 72-ről, és csak 26 éves vagyok. A legtöbb ismerősömnek is ez a tapasztalata, hogy évekkel később, jött meg nekik is az anya vagyok érzés.
2009. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Szia!Nállam akkor amikor első este kihozták szopizni a kislányomat.Rá fektettem a térdemre ő aludt én meg csak néztem, néztem és alig akartam el hinni hogy ő az enyém!
2009. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán az első szülői értekezletkor a bölcsiben? Az első anyák napi mondókánál?

Amikor először megpillantod a gyerekedet szülés után az határtalan boldogság, de akkor még nem tudatosul az anyaság. Végig a terhesség alatt és a szülés után is hetekkel olyan érzésem volt ÁÁh, ha nem bírom az anyaságot, majd visszaadom...Ácsi! De, kinek? Hahó! Ez az én gyerekem, én vagyok az anyukája, és ő most már végig itt lesz, nincs olyan, hogy nem bírom, és visszaadom...és nekem fel kell nevelnem és egy perc nem telhet nélküle.

2009. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Amikor az első rúgásokat megéreztem a pocimban.
2009. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Konkrét időpontot nem tudok. Akkor, amikor egy napon rettentő éhes voltam, szomjas, majd' bepi..ltem, a lányom meg üvöltött, mert felébredt és éhes volt. Akkor szembesültem azzal, h felelős vagyok érte, nekem kell gondoskodnom róla. Én vagyok az anyukája, szüksége van rám. És h magamat (az igényeimet) bizony ezentúl háttérbe kell szorítanom.

Rosszul "hangzik", de nem volt rossz érzés, csak megdöbbentő. :)

Akkor jöttem rá, h "egyszer s mindenkorra felelős vagy azért, amit megszelidítettél"! (Esetemben: ...akit megszültél.) :))

2009. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amikor kórházba került :((((
2009. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!