Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az éjszakai fény segíthetne?

Az éjszakai fény segíthetne?

Figyelt kérdés
10 hós babám az elmúlt hetekben rendszeresen megébred éjjel. Kb 2-3 órával az esti elalvás után. Van, hogy 2-3 órát vagyok mellette mire újra elfárad és visszaalszik (nincs sírás vagy hiszti, szopja az ujját, nézgelődik meg ilyenek). Az elmúlt éjjel viszont 3x is megébredt. Ez új dolog, mert előtte szépen végigaludta az éjszakát. A fogzási fájdalmat kizárom, mert nem lenne ilyen nyugodt. Én valami érzelmi dolgot sejtek mögötte (ha szeparációs szorongás, az így nyilvánul meg?). Gondoltam az éjszakai fényre is, hátha most, hogy már nagyobb amikor felébred megijed a sötétben. Segítenétek, hogy segíthessek?
2009. jún. 11. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk van éjszakai fény születése óta. meg van a kiságy és a fal közé dugva egy világítós párna is.
2009. jún. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy bizony, ez a szeparációs szorongás. Nem akarlak elkeseríteni, de a 26 hónapos lányom is felkel még 1x-2x éjszakánként (mondjuk, neki 4 hónapja kistestvére született, az is belejátszik).

Mi az Ikeában vettünk szupi éjszakai fényt, halvány, nyugtató zöld színe van.

2009. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha tennék éjszakai fényt, akkor, ha felébred és látja, hogy a szobájában, az ágyában van, akkor megnyugszik?
2009. jún. 11. 09:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, de szerintem nem segit:( nem alussza tul magát napközben? Mennyit alszik? Olyan mintha kipihent lenne és azért kel fel, mert annyira nem álmos...
2009. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposom ugyanezt csinálja. Nem segített a fény. Talán melege van, változtass az öltözékén. Ha nem kapcsolsz fényt amikor bemész, nem játszol, kommunikálsz vele akkor tudni fogja, hogy éjszaka van. Ne vedd ki az ágyból, lassan le fog szokni a kelésekről. Alvás előtt alaposan szellőztess ki nála, esetleg kicsit később fektesd le, alvás előtt játszatok a szabadban levegőn, sétáljatok(több órát is ha megoldható).
2009. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Először én is tippeltem a nappali túl sok alvásra. 2,5 órát alszik. De megpróbálom a reggeli alvást lecsípni 1/4 órával. Lefekvés előtt mindig kiszellőztetek, az ő szobája szerencsére kellemesen hűvös, de nem is öltöztetem túl. Megpróbálom összesíteni a tanácsokat, hátha segíthetek neki. Egyébként kerülöm a szemkontaktust, halvány fény ég nála, nem játszom vele, nem veszem ki az ágyból, tehát tutira veszi az adást, hogy nem játszunk, de tényleg kipihent olyankor, meg kell várnom, amíg elfárad. Köszi mindenkinek a tippeket, alkalmazni fogom őket.
2009. jún. 11. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!