Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasznos az éjszakai fény?...

Hasznos az éjszakai fény? Milyen a jó, mindegy?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi, szerintem hasznos. Kb 2 hónapos koráig mi pici lámpával aludtunk, olyan picit még nem mertem sötétben altatni, meg a kórházban is azt mondták hogy egy darabig legyen éjszaka is valami fényforrás. Nekünk éjszakai fény nincs így megtette az éjjeli lámpa.
2011. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első pár héten nekünk is sokszor égett egy kis lámpa (narancssárga színű a burája, gömb alakú, három fokozatban állítható a fényerőssége - nálunk a legkisebbre volt állítva, az épphogy csak világít).

De aztán leszoktunk róla, már nem használjuk.

2011. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a sólámpába csak egy 5W-os izzót tettem és az volt az éjszakai fényünk.

Az első éjszakát végigüvöltötte, mert sötét volt. A sólámpával minden problémánk megoldódott. Kb. 1,5 hós koráig használtuk

2011. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk eleinte hasznos volt, az Angel care fényét hagytuk égve, mert úgy tűnt, mintha nyugodtabb lenne a babó akkor. De aztán pár hét múlva kikapcsoltuk, és azóta is viszonylag töksötétben alszik (csak az angelcare ledje villog).

Nálunk igazából az éjszakai fény maximum amiatt jó, hogy én látok valamennyire. 3,5 hós babámnak mindegy.


Nagyobb babák lehet, hogy igénylik, ha félnek a sötétben...de ezt remélhetőleg más kommentelők elmesélik neked.

2011. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mi kezdetektől használjuk, ikeában vettük 5000.-ért, árammal működik de feltöltődik így ha áramszünet van is be lehet kapcsolni. puha, baba akár el is dobhatja :) több szín váltakozik ami megnyugtatja. 1,5 évesem már este hozza, hogy kapcsoljuk be :)
2011. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a kezdetektől sólámpát használunk. Kellemes a fénye, s nem is zavaró éjjel! :) Most lesz 8 hós a nagyfiú, de még ég, s egy darabig égni is fog szerintem.
2011. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is sólámpa van a szobába, de úgy,hogy előtte van egy nagy díszpáran,mert eléggé bevilágítja a szobát. De ezt csak akkor kapcoslom föl, ha átmegyek megszopiztatni, vagy csak megnézni,hogy alszik. Amúgy nincs felkapcsolva nála semmi.
2011. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is egy kislámpa ég nagyon gyengén a kislányomnál aki 3 hónapos. Nem is miatta, hanem inkább az én megnyugtatásomra. :)
2011. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy sólámpa a szobájában, de csak akkor kapcsolom fel, ha be kell menni hozzá.

Az agyban csak sötétben tud termelődni megfelelő mennyiségű melatonin, ami a fejlődéshez, a megfelelő pihenéshez elengedhetetlenül szükséges. Ezt nem egy, nem kettő alváskutatás bizonyítja. Ráadásul fölösleges olyanra rászoktatni a babát, amiről aztán később nehéz lenne leszoktatni - pl. félne a sötétben. Enyém 21 hónapos, nem fél, sőt, nagyon jól elvan sötétben is, ha mondjuk felébred reggel, hosszú percekig még magában dumál az ágyban, mielőtt kiabálna: annnyya, gyeje máj! :)

2011. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is kár hozzászoktatni a világoshoz éjszaka.
2011. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!