Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen éjszakai fény jó a...

Milyen éjszakai fény jó a babának?

Figyelt kérdés
A sólámpa állítólag jó, én mégis úgy látom, hogy annak is inkább pirosas színe van, ami, ugye élénkít.. kinek mi jött be?
2010. aug. 11. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi konektorba dugható jelzőfényt használtunk az első 3 hónapban. Zöld színe volt. Csak annyira világít, hogy nem estem hasra ha bementem hozzá éjjel.
2010. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
48%
Bár nekem aztán nem sok közöm van a dologhoz, de régen azt olvastam, h bármilyen mesterséges fény rossz hatással van a szemre. De aztán lehet, h ez csak akkor vonatkozik ha tényleg ott világít az ember pofájába XD
2010. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sólámpa, pelussal vagy kistörölközővel letakarva. Simán alszik mellette egész éjszaka.
2010. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Gabi66 ***** válasza:
48%
Legjobb ha a baba megszokja a sötétben alvást. Ha fel kell kelni hozzá akkor kapcsolj lámpát.
2010. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
csak akkor ég a villany ha bemegyek és az is sólámpa
2010. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk kb.20h-tól van bekapcsolva a sólámpa egész hajnalig,mig fel nem kelek inni adni hajnalban 1x.Ha már jön be kintröl annyi fény lekapcsolom.Ha nem,marad reggelig.Nyugodtan alszik.Ha pedig nagyiéknál vagyunk a sötétben is ugyanugy alszik.

11hónapos.

2010. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekünk is sólámpa van születése óta.nagyon jól alszik éjszaka,két hónapos kora óta átalussza az éjszakát.Nem élénkéti a fény,amiénk narancssárgás.ha sólámpát akarsz, akkor van olyan is, ami alig sárgás,inkább fehér fényt ad.
2010. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
semmilyet nem használunk
2010. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éjszakai fény a babának!!! Az agyban a melatonin (ami a fejlődéshez elengedhetetlenül szükséges) csak sötétben tud megfelelő mértékben termelődni.

Ezen kívül pedig nem egy, nem kettő kutatás is bebizonyította, hogy csak sötétben tudunk megfelelően pihentetően aludni.

Arról nem is beszélve, hogy ha hozzászoktatod, később félni fog a sötétben.

És nem utolsósorban szerintem veszélyes is. Mi van, ha pont éjjel az zárlatos lesz, vagy mittudomén????


Nálunk sólámpa van a szobájában, amit csak akkor kapcsolok fel, ha valami nyűgje van, vagy esetleg annyira bepisilt, hogy át kell pelusoznom.

2010. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Nekünk kis teknős formájú "Tiffany" lámpa van, nagyon szeretjük, 15 W-os égő van benne. Ilyen, csak más színű, és kb. fele ennyibe került az Obiban.

[link]

2010. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!