Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babának ha van...

Újszülött babának ha van külön szobája, akkor hogy oldjam meg az éjszakai szoptatást?

Figyelt kérdés

Jobb,ha egy szobában alszunk,vagy szoptassam az ö szobájában,utána vissza az ágyamba?

Ti hogy csináltátok?

Elsö babám lesz,nem tudom, hogy lenne könnyebb.


2009. ápr. 24. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én a nappaliből bevittem a gyerekszobába az egyik fotelt, amiben szinte feküdni lehet. szoptatás után pedig visszabújok apához a saját hálónkba. a két szoba egymás mellett van, és kis szobák, szóval nekünk ez így a legkényelmesebb.

4 hetes kislány anyukája

2009. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp aludjon veletek egy szobában legalább az első 6 hétben! A pici babák hajlamosak álmukban is bukizni, jobb, ha ilyenkor mellettük van az anyukájuk, nehogy baj legyen.

A te szempontodból is sokkal egyszerűbb, ha nem kell ágyból ki, papucsot fel, másik szobába be, stb.

Mi az ágyunk mellé tettük a babáét, így könnyen és hamar ki tudtam kapni, mikor sírdogálni kezdett.

2009. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt külön szobája de 2 hónapos koráig a mi szobánkba aludt,nálunk nem voltak éjszakai evések de megnyugtatott hogy ott van. De ha külön akarod akkor szerezz be egy kényelmes fotelt v széket szopiztatni amiben el tudsz nyújtózni mert sokat fogsz benne ücsörögni. Sok sikert.
2009. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindhárom gyerekem születésekor úgy kezdtem,hogy bevittünk nekem egy ágyat a szobájukba,és amikor már nem ébredtek fel éjszaka akkor hoztuk ki.Nagyon hamar átaludták az éjszakát,az első 3 hósan, a második(nagyon hasfájós baba volt)Ő 4 hósan,a kicsi 6 hetesen.Így Ők rögtön a szobájukba szoktak,én meg ott aludtam ahol kedvem volt.Ha fáradt voltam nagyon jó volt,hogy nem kellett mászkálni,csak kivenni az ágyikóból szopizni.
2009. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mi vettunk egy fotelagyat direkt erre. nem volt drága, és később is fogjuk tudni használni, és ugy gondoltuk, hogy alapbol osszecsukva lesz,de kenyelmesebb, hogy mindig nyitva van egyenlore
2009. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kezdetektől külön alszunk a kicsinktől. Panelban lakunk, minden pisszenését mindig meghallottam a szomszéd szobából. A bukás miatt én is aggódtam, egyszer fordult elő hogy bukott a kiságyban, de elkezdett köhögni és kiköhögte. Ezután már nem aggódtam, láttam, hogy milyen erős életösztöne van és meg tud birkózni ezekkel a dolgokkal is. Azóta mondjuk ha együtt alszunk (pl. nagyszülői házban), alig tudok aludni, mert minden pisszenésére felébredek :D. A szobájában van egy kinyitható kanapé, bent megszoptattam, lefektettem és visszabújtam aludni a saját ágyamba.
2009. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi kisbabánk az első naptól kezdve külön szobában alszik, és Én átmentem mindig szoptatni, és mikor visszaaludt, visszatettem az ágyába, és Én is visszamentem az Én helyemre. Eleinte fárasztó volt, de megszoktam. Főleg, mióta átalussza az éjszakát, azóta még jobb, még több előnyét érzem a külön szobának miatta is, és miattunk is.
2009. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is első perctől a saját szobájában alszik. Én mikor még felkellt enni hajnalban akkor az ő szobájában etettem meg a kanapén. Így a párom is tudot aludni és babuci is szépen visszaaludt evés után és tettem is vissza a kiságyába.
2009. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha első perctől külön szobába szoktatod, te is és ő is jobban ki tudja pihenni magát. És a kis fejecskéje úgyis mindíg oldalt van és ha esetleg bukik is bár nekem egyszere sem bukott álmában akkor sincs baj mert ki tud jönni a száján. És nem lesz semmi baja. Mi használtunk légzésfigyelőt, de ettől függetlenül minden apró zajt meghallottam, e miatt ne aggódj, ez szerintem genetikailag be van kódolva az anyákba. Pedig én is féltem, hogy nem fogom hallani ha sír, de még azt is meghallottam, ha mondjuk csak a cumi esett ki a szájából.

Nekem meg a párom dolgozik kora reggeltől így ő is jobban ki tudta pihenni magát, hogy a picit a saját szobájában etettem meg, ha meg jollakott a babám akkor mindíg bele is aludt az evésbe, és még nem is büfizett, úgy bealudt és nyugodtan visszatettem a kiságyába és én is mentem lefeküni a saját ágyámba.

Most voltunk húsvétkor 4 napra szállodában ott velünk volt egy szobába, de még megmozdulni se mertem az ágyon nehogy felkeltsem, szóval e miatt jobb mindenkinek a külön szoba.

2009. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!