Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen típusú éjjeli fény...

Ilyen típusú éjjeli fény megfelelő a baba szobájába?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 9. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze :)
2011. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hová lenne praktikus tenni? A pelenkázóhoz gondoltam.
2011. máj. 9. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

gondolom azért tennéd a pelenkázóhoz mert éjjel mikor pelenkázol ne keltsd fel azzal, hogy villanyt kapcsolsz.

na ettől nem kell félned mert éjjel nem fogod pelenkázni :) talán az első 1-2 hétben lesz olyan mert bekakil szopi után.


úgy tedd, hogy a babádnak legyen egy kis fénye tőle, ne vaksötétben legyen mert ha felébred megijedhet ha nem látja hol van, mi van körülötte. én a kiságya melletti komódon tartom, így nem rám világít de a kiságy körül nincs tök sötét

2011. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
*RÁ világít, bocsánat
2011. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nacebee ***** válasza:
ilyent láttam a lidlben 300ft-t
2011. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem ilyenem van és ez nagyon hasznos

[link]

2011. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy sólámpát tettem kisfiam szobájába az asztalra, és csak akkor kapcsoltam fel, ha be kellett mennem hozzá éjszaka (amikor kicsi volt, akkor ugye szoptattam éjjel is). Azóta is csak akkor kapcsolom fel, ha nagyon muszáj, és látnom kell a szobájában valamit.

Állandóan azért nem világít, mert az agy csak teljes sötétségben tud teljesen "kikapcsolni", csak sötétben tud megfelelő mennyiségű melatonin termelődni az agyban, ami a fejlődéshez elengedhetetlenül szükséges. Ezt jó pár alváskutatás bebizonyította már, így kifejezetten éjjeli fényt állandó világításnak nem javasolnak éjszakára a baba szobájába. Ráadásul ha hozzá szokik, később félni fog a sötétben, és csak nehezen lehet leszoktatni arról, hogy ne lámpa mellett aludjon.

2011. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, ezt a tekit is néztem, de két fajtát is találtam belőle, így nem tudom melyik jobb. De az is lehet csak az árában van különbség. Nem tudtam, hogy mekkora a fénye, milyen igazából.

2011. máj. 10. 05:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!