Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vizsgálják egy 1 éves...

Hogyan vizsgálják egy 1 éves babánál az epilepsziát?

Figyelt kérdés
Kislányom bambul, és olyankor se kép se hang nála kb 5-10 másodpercig. Azt mondták, lehet, h epilepsziás. Teljesen kész vagyok, légyszi, segítsetek!!!!
2009. jún. 10. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, gyógyszerrel segíteni fognak, nem lesz semmi baj :)
2009. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2009. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia


kisfiam 4 hónapos volt mikor elküldtek minket EEG-re ő is bambult sokat még most is csak akkor figyelt fel ha megrázogattam egy kicsit.

én is nagyon megijedtem

a vizsgálat a következő volt:

először neurológus az átküldött egy szobába ott a doki drótot tett fel a kis fejére ilyen sapka szerűen és el kellett aludnia kb 15 percre és a gép úgy vizsgálta, ha álmába nem nyugtalan és nem rángatózik nincs gond nekem ezt mondták a gép sem mutatott ki semmit hál istennek, ha van valami kérdésed írj nyugodtan ha tudok segítek én is ebbe a cipőben jártam

remélem kicsit megnyugodtál :)

kitartás bizti nincs baj

2009. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

No hogy alakult a babád sorsa, epilepsziás? Voltatok vizsgálaton???

Kérlek írj, hasonló cipiben járunk.

2010. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Voltunk vele még tavaly nyáron neurológián. Megnézte a doktornő, nem tapasztalt semmiféle rendelleneset, úgyhogy azt mondta, egyelőre nincs semmi teendő. Ha mégegyszer jelentkezne a bambulás, menjünk vissza, és elküld minket EEG-re, illetve szemfenék vizsgálatra. Szerencsére erre a mai napig nem került sor, mert azóta nem bambult.

Ne idegeskedj, sok babánál ez csak egy rossz szokás. Sok utánajárás és kérdezősködés után én legalábbis erre a következtetésre jutottam.

Vidd el orvoshoz, hogy megnyugtasson. Ezzel nem ártasz neki, mert csak manuálisan vizsgálja (legalábbis nálunk), megkopogtatja a reflexpontjait a térdén, könyökén stb, meghallgatja a szívét, kikérdez a viselkedéséről, megnézi, hogy tud járni...ha pedig nincs komolyabb indok, akkor nem kér további vizsgálatot.

Minden jót Nektek! Ha bármi kérdésed van, írj, ha tudok, segítek! :)

2010. jún. 5. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!