Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A héten voltunk a 6 hetes...

A héten voltunk a 6 hetes korban kötelező csípővizsgálaton. Csak ultrahanggal nézték meg a babát. Kézzel nem is vizsgálják meg a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyémet UH-al meg sem nézték. Csak kézzel nézte meg a doki.. Lehet mindenhol máshogy csinálják.
2010. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia, nekünk a háziorvos megvizsgálta akkor, amikor hazajöttünk a kórházból, 6 hetesen vese ultrahang volt ami kötelező és az agyát is megnézték uh-al. Nem ezzel kevered véletlenül?
2010. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk először kézzel vizsgálta meg, majd elküldött UH-ra.

De a kézi vizsgálat nem nagy valami, annyit a gyerekorvos is csinált.

2010. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amíg bent voltunk a kórházban, pénzért hasi- és koponya ultrahangot végeztek a kicsinél. Most pedig a Heim Pálban voltunk a kötelező csípővizsgálaton, amit ultrahanggal végeztek el.
2010. nov. 6. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk nem is volt hasi és koponya uh,csak csipőszürés az is olyan komolytalan vizsgálat volt(fél perces),hogy nem is értem miért kellett rá egy hónapot várnunk(addigra volt időpontunk)
2010. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hónapot kellett volna várni a tb-s csípőszűrésre (Bp.), az okosak már a beutaló előtt kérnek időpontot - így fizetős koponya - hasi - csípő ultrahangra mentünk, amire másnapra volt időpont. 5 perc alatt kész volt, de azt mondták, ha volt gond korábban (pl. nekem Pavlik kengyelem volt), akkor nem ártana megnézetni egy ortopéd orvossal is biztonságból. Így egy ismerős orvos ismerősén keresztül kértünk egy viszonylag gyors időpontot az Ortopédiai Klinikára, ahol 2 orvos nézi hármasával a babákat, az egyik ultrahanggal, a másik manuálisan. Szerencsére nem volt gond. Viszont nem tudom mit ér a fizetős vizsgálat, ha azt mondják, negatív a lelet, de biztonságból menjunk máshová is... akkor ki is hagyhattuk volna őket.
2010. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak kézzel vizsgálta meg a doki illetve szintén kézzel egy ortopéd orvos.

Fizetős koponya-hasi UH? Ilyenről még nem is hallottam. Nálunk automatikusan ad az orvos beutalót minden újszülöttnek. (Bp.)

2010. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A csípővizsgálat Szekszárdon is kézi. Én sírva fakadtam, amikor a dokinő széthúzta a gyerek lábát és leszorította oldalra. Úgy üvöltött a poronty, hogy legszívesebben kiszaladtam volna vele a kórház épületéből. Az egy szadista orvos volt.
2010. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11.36-os vagyok, valóban adott az orvos, csak éppen külön időpontot kellett kérni a csípő uh-ra, valamint a többire, júliusban szeptemberi időpontra akartak rakni, de a pontos időpontot is csak a következő héten lehetett volna telefonon egyeztetni... ezek után kértem fizetős időpontot, a dokinő adott erre több elérhetőséget.
2010. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!