Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy az új módi szerint...

Igaz, hogy az új módi szerint nem szabad még kekszet sem adni a babáknak egy éves korig?

Figyelt kérdés
Emlékszem, mikor édesanyám reszelt almát darált háztartási keksszel adott a húgomnak.... miért tiltják el mindentől a babákat, amitől annakidején semmi de semmi bajuk nem volt? Sőt, én inkább úgy vette észre, hogy éppen a mai kor szülöttei válnak leginkább allergiássá. Nem túlzás ez a túlzott féltés? NEm éppen ez az okozója minden bajnak?
2009. jún. 10. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 9-10 hónapos korában már adhatsz neki glutén mentes babakekszet.
2009. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb kutatások szerint most megint jó a keksz. Mert most azt állapították meg, hogy a glutén tartalmú ételeket 6 hónapos korban ajánlott bevezetni. Ez is már ilyen "divat" dolog. Régen a tápszert favorizálták, hogy az biztos jobb, mint az anyatej. Most az anyatejet istenítik, de pár év múlva tuti megint a tápszert fogják favorizálni valami olyan indokkal, hogy nem táplálkozunk egészségesen, sok a káros anyag az ételekben. :D
2009. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a kivételek miatt, de rengeteg pesti kismama így van ezzel, szerintem azért mert újságból, könyvből tanulják a nevelést, stb. Sok sok olyan dologról írnak az újságok amiket nem szabad. Nálunk ahogy bújtak a fogak kellett valami kemény rágni való és pépesítve is kiváló a háztartási keksz. A márkás babakekszek nekem, nem ízlettek. Tejpépeket sem adtam neki...
2009. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.Ezért panaszkodnak a 8-9 hós babák anyukái,hogy a gyerek nem hajlandó semmit megenni a tápszeren meg a bébiételen kívül.Mindenre allergiásak.

A tápszer meg a bébiételgyártóknak az az érdeke,hogy a termékeik fogyjanak,ezért alkalmaznak " tudósokat",akik ezt propagálják.

A kismamáknak elkellene olvasni akár a neten a különféle véleményeket,megvenni a dr.Spook könyvét stb. és használni a józan eszüket.

Nemrég olvastam a neten egy Németországban tartott világkonferenciát.Ott a gyermekorvosok megállapították,hogy a tászergyártók nem a babák,hanem a saját érdekeiket nézik.

Egyébként sem értem,hogy ha a vitaminokat pl. természetes úton,gyümölcsökből,zöldségekből meg kaphatja a gyerek,miért kellene mesterséges úton adni nekik,sokszor gyógyszerek formájában.Igaz,hogy az anyatejben is vannak vitaminok,de az is csak közvetetten jut a gyerek szervezetébe.

Ausztriában pl.már rájöttek,hogy még is a régiek módszere volt a jó.

2009. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is úgy van, hogy a babáknak lassan de meg kell szokniuk a különböző ételeket, hogy a gyomruk fel tudja dolgozni. Ha egy éven át csak könnyen emészthető dolgokat kap, akkor nem csoda ha a hirtelen adott liszt vagy tejtartalmú ételekre rosszul reagál az az igénybe nem vett gyomor. Engem anno nagyanyám még töltöttkáposzta töltelékével is kínált :D
2009. jún. 10. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek és itt hat hónapos kortól el kell kezdeni bevezetni a glutént, mert elvileg minél később vezetjük be, annál nagyobb az esély az allergiás reakcióra.

Állítólag az a lehető legjobb, ha akkor van bevezetve, amíg a baba még anyatejet is kap, mert az anyatej segíti a glutén tartalmú dolgok emésztését.

Szóval én hat hónapos korától adok a babámnak kekszet, nem sokat, de kap. És azóta jól átsütöm a kenyeret, hogy vastag legyen a héja, azt odaadom a babámnak. Tök jól elrágcsálja, semmi baja tőle. Egyébként már hat foga van, szóval apró darabokra cincálja az egészet. Az egyetlen hátránya az, hogy komplett konyhatakarítás következik utána a nyálas morzsák miatt. :-)

2009. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a dokinő azt mondta, hogy a babák gyomra, bélrendszere még nincs rendesen kialakulva, így a káros dolgok, a nehezen emészthető ételek többet árthatnak, mint hasaználnak. Anyukám annak idewjén hígított tehéntejet kapott, mert a nagymamámnak nem volt elég teje. Sajnos pár éve liszt, és tej allergiás lett olyan mértékben, hogy semmi olyan ételt nem ehet, amiben liszt, vagy tej származék van.
2009. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!