Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikerbabáitok mekkora méretkülö...

Ikerbabáitok mekkora méretkülönbséggel születtek és most mekkora köztük a különbség?

Figyelt kérdés

EGy vagy kétpetéjűek? Nem idegesítettek mások azzal, hogy a kisebb esetleg beteg, vagy valami baja van?

Nekem 2 és 2,5 kg-mal születtek az egypetéjű ikerfiaim, 6 hetes koruktól 1 kg a kül köztük, és még mindig 19 hósan is annyi. És 2-3 cm.

Még most is van hogy megkérdezik, nem így konkrétan, de az a lényege, hogy úgy néznek a kisebbemre hogy ő beteg lehet, vagy nem is tudom.

Engem nagyon zavar ez.


2012. márc. 9. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Két petéjüek!

2300g vel születtek mindketten (kisfiú kislány) most 2 kilo és 3 cm köztük a külömbség.

Én már azt is hallotam hogy 2 honap köztük a külömbség mert ekkora súly külömbség nem lehet.Csak tudnám hogy lehet köztük két honap.

2012. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egypetéjűek,kis fickók,3360 és 3500 grammal születtek és 55 centi volt mindkettő,náluk a különbség fél kiló és 1 centi kb úgy mint nálatok olyan 6 hetes koruk óta.Soha nem mondtak még ilyet rájuk de ha mondanának a válaszomat nem köszönnék meg!!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát, az egyik ilyen beszólóval én se tárgyalok azóta. Amúgy nem kicsik , a kisebbik is nagyobb mint a lányom volt annyi idősen, 9600 gr a kisebb fiam és 80cm, nagyobbik 10600 gr és 82 cm. (lányom 3 éves múlt, ő 12,5 kg és 90 cm. Majnem hármasikrek. :-) )

Hogy lehetne minden iker egyforma méret? Még ha egypetéjűek is? Máshogy esznek, mást szeretnek. Nálunk mindennek ellenére a kisebbik eszik a 3 gyerek közül a legtöbbet.

Legjobbak azok voltak, mikor mondták hogy nem baj, majd együtt felnőnek (35+5 hétre születtek, ahhoz nem voltak kicsik, meg hát persze hogy együtt fognak felnőni), meg hogy ahhoz képest hogy ketten vannak, akkorák mint egy egyes baba. Ezt mostanság is hallottam. ?????? Nem felezem az egy adagot köztük, könyörgöm!

2012. márc. 9. 21:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Fiú-lány

Fiú: 2300 gramm

Lány: 3200 gramm

Most 15 hónaposak múltak, és a fiú 1 kilóval több.

Azért az esetek nagy többségében ikreknél az van egy kis méretbeli különbség.

2012. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Születéskor kb. 20 deka különbség volt köztük, most pedig 60-70 deka (1 évesek). Születéskor a lány volt a nagyobb, most a fiú, de ő többet is eszik. Magasságban is a fiú nagyobb 3 centivel.
2012. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Születéskor a kisfiam 2850 g volt és 53 cm, a kislányom 3090 g és szintén 53 cm. Most lesznek 19 hósak és a kisfiam 12 kiló, a kislányom 10,5 kiló. Mindketten egészségesek!
2012. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Két kisfiú, vsz. egypetéjűek. Hatalmas különbséggel születtek, egyikük 2240 volt, másikuk 1490! Újszülöttként sokkal de sokkal kisebb volt látványra a B baba. Ennek ellenére ő volt a jobb evő.

Kb. egy hónapos koruk óta kb. fél kg különbség van köztük, most 14 hónaposak.

2012. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Két kétpetéjű kisfiú. Nagyon kicsik voltak, mert két hónappal korábban óhajtottak világra jönni: 1360 és 1490 g, 41 és 42 cm. 9 hónapos korukig a kisebb súllyal született baba volt a kisebb, volt hogy 40 dekával is lemaradt. Aztán 9 hónaposan belehúzott és lehagyta az 1 perccel idősebb bratyót. Most 1 évesek, az "eredetileg" kisebb 9,5 kg (72 cm), az akkor nagyobb pedig 9,1 kg (71 cm).

Ismerősöm ikerfiai 13 hónaposak és az elejétől meglévő 1 kg súlykülönbség azóta is megvan köztük. Viszont ők (kétpetéjűek) annyira nem hasonlítanak egymásra mintha nem is tesók lennének.

2012. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem "csak" egy kislányom van, nincsenek ikreim,de nagyon szeretnék:)

Felháborít a sok buta ember. Miért lenne a kissebb gyereked beteg. Hiába ikrek, de akkor is 2 kulonbozo gyerek, 2 kulonbozo személyiség. Miért kell oket osszehasonlítgatniuk másoknak. Fel a fejjel, a sok buta embert meg kuld el melegebb éghajlatra.

Udv.

14 hos kislány anyukája

2012. márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

2petéjű ikerfiúk, 3150 és 3450 grammal születtek, 2 centi különbséggel. (53 és 55). Most 13 hónaposak, olyan 10 kiló körüliek, nem tudom pontosan, mert nem voltunk mostanában méretzkedni, de az biztos,hogy a kisebb súllyal született babám most a nehezebb, olyan 20-30 dekával.( ez olyan 9 hónapos koruk óta van így) Magasságra maradt az 1-2 centi különbség. Szóval majdnem egyformák:)

2012. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!