Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hósan még kizárt hogy a...

2 hósan még kizárt hogy a foga jöjjön, ugye?

Figyelt kérdés
Folyamatosan nyálzik, fújja a buborékokat, és tolja az öklét a szájába. A nyelvével is folyton piszkálja az alsó ínyét. Megduzzadva viszont nincs. De ilyeneket nem csinált azelőtt... és eléggé nyügi is...
2009. jún. 9. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babóm már 1 hónapos korától nyálazott, kezet rágcsált. Aztán 5 hónaposan ki is bujt az első 2 foga. Ilyenkor már emiatt lehet! Így indul a folyamat!
2009. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kizárt. Az enyém is nyáladzott amúgy ilyen idősen elég rendesen, de most vagyunk 7,5 hósak és még egy szál fogunk sincs. :-) Valószínűbb a hasfájás vagy a frontok miatt is nyűgös lehet.
2009. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én babócám is pontosan ezt csinálja és ő sincs még 3 hónapos.Nem tudom miért csinálja, de én is kíváncsi vagyok.
2009. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia !

Miért lenne kizárt??

Van olyan baba aki eleve foggal jön a világra!!

A fogzás egyébként 2-3 hónapos korban kezdődik el!!

És ha 5 hósan már kijön az jó és egyben szerencse mert nem szenved a baba a fájdalomtól!!

Nekem 10 hós a fiam és most törte ccak át a bal alsó fogacskája az inyét!!

Minnél később jön ki a fogacsak annál erősebb lesz!

És annál később kell rá vigyázni!!

üdv

2009. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért gondolom, hogy nem a foga jön, mert nincs megduzzadva a fogínye. Ráadásul a gyerekek nagy részénél 5-6 hónaposan kezdődik a fogzás. Szerintem sokkal valószínűbb, hogy a hasa fáj vagy front miatt nyűgös. De persze rá lehet fogni a fogzásra mindent, hadd szenvedjen a gyerek. Mert ha nem fogzik és nyűgös, akkor sanszosan nem fog elmúlni a fogzásra kapható készítményektől. Azért tolja az öklét a szájába, mert most kezdi még csak el felfedezni a kis testét meg a körülötte levő világot. És ehhez minden eszközt használ, de leginkább a száját. Hamarosan a lába fog következni, meg fogsz lepődni, milyen hajlékony! Ez minden babával így van ebben a korban, azokkal is, akiknek 10 hónaposan bújik ki az első foguk. És lehet, hogy sarkosan fogalmaztam, természetesen lehetséges. Kb. 100 gyerekből 1 biztos ennyi idősen fogzik, csak kevéssé valószínű.
2009. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként pár hónap múlva a kérdező is rá fog jönni, hogy a nyűgös, meg az üvölt ahogy a torkán kifér között óriási különbség van. A fogzási fájdalom ritkán merül ki nyűgösségben. Az enyém például csak kézben volt hajlandó elleni és sírt ha fogtam, sírt ha nem fogtam, gyakorlatilag nonstop.
2009. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nincs megduzzadva az ínye, akkor nem a foga jön, ami történik, az azonban már a fogacskák 'előkészítése' is lehet, mármint a nyáladzás. Figyeld az ínyét, előbb-utóbb megduzzad. De ez még eltarthat 1-2 hónapig.
2009. jún. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindet. Bár megjegyezném, azt azért már 2 hónap után is tudom hogy mi a különbség a nyűgösség meg az üvöltés között... irigylem azt az anyukát aki ezt nem tapasztalja meg a gyerek 2 hós koráig, bár szerintem nincs is ilyen.
2009. jún. 10. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:
8:36-os válaszoló vagyok. Ne aggódj, nem biztos, hogy a babád üvölteni fog a fájdalomtól, ha jön a foga. Ez nem törvényszerű, az enyém sem tette.
2009. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!