Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem magam ennyire...

Miért érzem magam ennyire ramatyul?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fogamzásgátlás témába kellett volna tennem ezt a kérdést, de csak azt ért meg, aki már szült, remélem a moderátorok itt hagyják egy picit :(


Világ életemben védekeztem, ha nem akartam babát, becsülettel, körültekintéssel, de tegnap elszakadt az óvszer :(

10 hónapja volt a császárom, a babám majdnem "ottmaradt" és sem fizikálisan, sem érzelmileg nem állok készen egy újabb babára. Szopit nemrég hagyta el a babám, fogamzásgátlót még nem szedek, óvszerrel védekezünk.

Tegnap sajnos elszakadt az óvszer és én esemény utáni tablettát vettem be.


Most viszont szörnyű lelkiismeretfurdalásom van :(((( Olyan érzésem van, mintha abortusz után lennék. Nem értem magam, az első babára is sajnos vártunk 2 évet, kicsi az esély, hogy most megfogant valaki, de nekem mégis annyira rossz érzésem van, pedig nem csináltam semmi rosszat :(((

Gyilkosnak érzem magam...


2009. jún. 9. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad annak, mert nem vagy az! Az abortuszt mélyen elítélem, de ez egészen más, ha belegondolsz. Még a 2 sejt éppen a találkozásnál tartott, de nem tartom valószínűnek azt sem...a tested és lelked tudatosan elutasít egy magzatot, ha így érzel. Ne aggódj, neveld a babádat, és ha a kistesó jönni akar, azt te is megérzed és elfogadod.
2009. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad rosszul, hisz jelen helyzetben tényleg ez volt a legjobb döntés! Amúgy meg ez közel sem olyan, mint az abortusz!!! Még lehet, hogy célba sem értek a kisfickók, idejük se biztos volt. Amúgy nem pár óra alatt fogan meg egy baba, hanem napok kellenek!

Szóval csak nyugodj meg és szeretgesd meg a kis babókád!

Ráér még nektek a következő, ha már készen álltok rá!

Minden jót és jobbulást! :)

2009. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gyilkos, felelős anya vagy! Nyilván ezerszer is átgondoltad ezt a második gyerek kérdést, és hoztál egy döntést az átéltek és a mai helyzet miatt. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, gondolj arra, hogy amikor tinik voltunk, szemrebbenés nélkül megtettük ugyanezt, ha "baleset" adódott.

Annyit még hozzáteszek, hogy én szerettem volna második gyereket, de a szülés nekem borzalmas volt( 3!!! napig hagytak vajúdni, semmi erőm nem volt a végére, 5 percenként locsoltak fel), hogy én is eldöntöttem, hogy nem lesz több baba, és nem bánom a döntésem, így legalább a kismókusomra fordíthatok minden imádatot és energiát.

Bocs, ha hosszú voltam, és fel a fejjel!

2009. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszaitokat!

Picit jobban érzem magam, remélem idővel elmúlik ez a szörnyű érzés :(

2009. jún. 9. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahol ez egy termeszetes noi erzes szerintem. Nalunk is szombaton volt egy ovszeres "baleset". 6 honapja szultem. De aztan posztinor lett a vege. 85%-os megbizhatosagot ir a tajekoztatoban... es nem igazan orulnek ha terehs maradnek mar, de valahol megis lelkiismeretfurdalasom van, mert ilyent hitvanysagot tettem.

Kiheverjuk! Fel az ovszerrel!

2009. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!