Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van okom aggódni a picurom...

Van okom aggódni a picurom mászása miatt?

Figyelt kérdés
A kisfiam már lassan 11 hónapos. A gond az, mármint ha gond, hogy még mindig csak kúszik, de azt nagyon. A lábát már húzza maga alá meg tolja fölfelé, rajtunk már fel is áll, és fel is tud ülni. A karját nem akarja használni, nemtudom csak lusta-e és kényelmes neki a hasán menni, vagy nem erős eléggé a karja. Tornára is járok vele, de már aggaszt a dolog.
2009. jún. 9. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvosotok latta mar? Es a vedonod megszokta nezni a mozgasat? A tornan mit mondanak, milyen a babad?
2009. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
milyen tornára jártok?
2009. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, van, hogy kimarad egyes babáknál a mászás. Kúszásból egyből feláll és lépeget. Szerintem a védőnő vagy az orvos tudja a választ.
2009. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egy hete volt egy éves. Nem mászik, csak kúszik, viszont feláll és kapaszkodva lépeget. Egyébként időnként gyönyörűen négykézlábra áll, aztán kúszva folytatja, ha megindul valamerre. Mi is járunk tornára (Dévény tornára), és én is sokat aggódtam a mászás hiánya miatt, de a gyógytornász megnyugtatott, hogy fog ő mászni, csak meg van kicsit késve, másrészt azt is mondta, hogy most nagyon felkapott elmélet, miszerint ha kimarad a mászás, akkor később jelentkezhet diszlexia, tanulási nehézség a gyereknél. Hozzátette, hogy az igazsághoz hozzátartozik: a diszlexiásoknál valóban kimutatható a mászás kimaradása, de fordítva nem, vagyis nem mindenki lesz diszlexiás, aki nem mászott. Szerintem ne aggódj, a Te picurod is fog mászni hamarosan!
2009. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!