Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is ellátnak sok...

Titeket is ellátnak sok jótanáccsal?

Figyelt kérdés
Még csak 7 hetes múlt a lányom de lassan mást se hallok: -miért nem adsz neki teát? -miért nem kap almát, répát? -az én gyerekem már két hónaposan levest evett. Én űgy látom szépen fejlődik anyatejen. Tényleg csak én látom feleslegesnek és korainak a hozzátáplálást?
2009. jún. 9. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
NEM! Ezek az emberek mind idióták és ne hallgass rájuk. Kizárólag az anyai ösztöneidre! Amíg van tejed addig csak azt kapjon. Mármint legaláb öt-hat hónapos koráig. Az én lányom tápszeres volt öt napos korától és a hozzátápit is öt hónaposan kezdtem a doki javaslatára. Nekem is modtak minden félét, de nem hallgattam rájuk. Most 13 hónapos és még mindíg inkább babakaját eszik, peidg próbálom adni neki a felnőtt kaját. Pár dolgot elfogad de még nem mindent. Ő rossz étvágyú is, ezért sok türelem kell hozzá. De egy hét hetes babának az anyatejen kívül nincs másra szüksége! És én teát sem adtam soha a lányomnak. Egy éves koráig babavizet kapott innivalóként meg gyümölcslevet amit én centrifugáztam neki, de ő csak a vizet szereti. Sok sikert és boldogságot.
2009. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

ó, dögivel ontották a jótanácsokat... és mindenkinek az az etalon, ahogy ő csinálta - én nem vettem fel ezeket. volt egy elképzelésem, amit kialakítottam magamnak a dokik tanácsa és az olvasmányaim alapján, és én ehhez tartottam magamat. mindenkit meghallgattam, de úgy csináltam, ahogy én akartam. ha vki mégis nagyon nyomult, akkor annak udvariasan megmondtam, hogy én máshogy képzelem el, és úgy fogom kipróbálni. senki nem sértődött meg.

a lányom egyébként 5 hós koráig csak anyatejet kapott. én osztom azt a nézetet, hogy ha szépen fejlődik a baba ,akkor elég neki az anyatej, és ráért többhónapos korában megismerkedni az egyéb enni- és innivalókkal.

2009. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem nem csak te látod feleslegesnek.De tudomásul kéne végre venni,hogy van aki nem látja annak.Minden ember más és másképp neveli a gyermekét.

A tanácsot meg vagy megfogadod vagy nem.Szelektálj belőle,amit hasznosnak ítélsz azt meggondolod,amit nem azt nem.

2009. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én is folyamatosan magyarázkodom, hogy miért szoptatom még mindig a kisfiam. Állandóan teszik a megjegyzéseket, hogy mit adhatnék már neki. Én mindig megmondom nekik, hogy mások sok pénzt költenek arra, hogy legyen tejük nekem meg van és amíg ez így van addig nem kap mást. Már 5 hónapos a babám már csak 1 hónap és akkor mindenki megnyugodhat majd a családban, hogy kap mást is. Akkor majd meg az lesz, hogy mikor váltom már ki ezt meg azt a szopizást. Legyél határozott és ne hagyd magad! Jó babázást!
2009. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Engedd el a füled mellett az ilyeneket!

Nálunk anyósom kérdezgette állandóan, hogy eszik-e már valamit a kisfiam anyatejen kívül...

Aztán később, hogy használjunk bébikompot, adjak neki babapiskótát, stb.

Amivel én nem értek egyet azt is szépen meghallgatom, aztán úgy csinálom a dolgokat, ahogy én jónak látom.

2009. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Igaza van az előttem szólónak, nem szabad az ilyen emberekre hallgatni. Mi is tápisok vagyunk, sajnos nagyon kevés tejem volt, és én is kaptam az "okos" tanácsokat..8 hetesen alma, köménymag, és rántott leves, hígított tehéntej...amikor megemlítettem a dokinak, majdnem elájult. Most 4 és fél hónaposak vagyunk, de még mindig csak tápszert kap. Szeretném kivárni legalább azt, hogy betöltse az 5-dik hónapját. Én is csak sima forralt babaizet adok neki italként. Bár a doki javasolta a Hipp gyümölcsteát, főleg a meleg miatt. mert ilyenkor több folyadékra van szükségük.
2009. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Ne hallgass rájuk,bőven elég a tejcsi.Nekem is már az agyamra mentek a rokonok,ismerősök az ilyenfajta beszólásaikkal.Hagyd rájuk,hallgass magadra és a védőnőre,dokidra.Legalábbis én igy voltam vele.
2009. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Egyik füleden be, a másikon ki.!!!!!!

Nekem aztán jöttek a köv. kérdések: mikor sírt, biztos nem elég a tejed! Na, hát falnak tudtam volna menni! Ne hallgass rájuk! Nekem is elég volt a tejem, hat hós koráig csak szopizott, most hét hós, és még nem váltottunk ki egy étkezést sem, csak hozzátápit kap. És van mikor egy mellből is elég neki szopizni.

Szóval csak szopiztass kitartóan és hagyd az okosokat! A te gyereked, te tudod mi a jó neki!

És azt olvastam hogy a korai hozzátápi allergiát is okozhat, ami nem biztos hogy azonnal kijön, lehet évek múlva is. Ezt is meg kell gondolni.

2009. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!